blank

Yekta Kopan’dan “Okumak & Yazmak Atölyesi”

YapımLab ve Yekta Kopan tarafından hazırlanan ve yıllardır yapılan “Okumak & Yazmak Atölyesi”, yeniden başlıyor.

Yazar, gazeteci ve sinema eleştirmeni Yekta Kopan tarafından kitap meraklıları için düzenlenen atölye sınırlı kontenjan ve haftada 2 saat, toplamda 20 saat olarak hazırlanan program ile yakında başlayacak. Daha önceden atölyeye katılanlar ile birlikle İpekli Mendil adlı ansiklopedik bir eser de ortaya çıkmıştı. Program açıklaması ise şu şekilde hazırlanmış :

684319

“Okumak, yekta-kopan-ile-okumak-yazmak-atolyesiyazmak, dinlemek, yorumlamak, tartışmak, eleştirmek pratiklerini içeren bir atölye çalışması ve bütün bunların ekseninde, katılımcının kendi yaratıcılığının kaynaklarını araması.
“Kurmaca” bir dünyanın unsurları üstünden katılımcıların kendilerine ve yaşama doğru yapacakları bir yolculuk. Atölye çalışması boyunca, katılımcılarla birlikte hem Türk ve Dünya edebiyatının yetkin örneklerinin okuması gerçekleştirilecek hem de katılımcıların yazı çalışmalarına kapılar açılacak. Bu süreçte; kurmaca metinlerde zaman, mekan, karakter, olay örgüsü, anlatım teknikleri incelenecek. Ayrıca, yazmak ve yaratıcılık arasındaki ilişki, kurmaca metinlerin kaynakları konularında pratik çalışmalar yapılacak. Her hafta okumak ve yazmak üstüne eğlenceli, düşündürücü ve zihin açıcı çalışmalar yapılacak.

Atölyeye katılmak için Pazartesi ve Cumartesi günleri arası saat 10:00-18:00′de 0212 252 45 56 numarayı arayarak bilgi alabilirsiniz.