blank

World of Tanks, Xbox One Yolunda İlerliyor

Wargaming, oynaması ücretsiz multiplayer oyunu World of Tanks’in 2015 yılında Xbox One için çıkacağını duyurdu.

Böylelikle Wargaming’in sembol haline gelen tankları yeni nesil bir tank savaşına doğru yol alırken, World of Tanks: Xbox 360 Edition’ınaksiyonu da Xbox One konsolunun savaş arenası üzerinde genişliyor. Tıpkı Xbox 360 Edition’da olduğu gibi, oyun tüm Xbox Live Gold üyeleri için ücretsiz indirilebilir şekilde sunulacak.
Xbox One ve Xbox 360 arasında platformlar arası oynanış sayesinde her iki konsoldaki oyuncuların da savaşta kalması sağlanacak. Oyunun her iki sürümü de ortak bir savaş sunucusu, benzer içerik güncellemeleri ve aynı aktif oyuncu topluluğunu paylaşacak. Oyunun Xbox One ve Xbox 360’ta yayınlanmasıyla birlikte iki farklı konsolun kullanıcıları birbirlerine bir sunucu aracılığıyla bağlanacak ve böylece savaş fırsatları artmış olacak.
Xbox 360’tan Xbox One konsoluna geçiş yapanlar için ise mevcut tüm World of Tanks hesapları ve oyun içi ilerlemeler otomatik olarak yeni platforma aktarılacak. Tankçılar, hangi Xbox platformunda olursa olsunlar, savaşın tüm heyecanıyla devam edeceğini bilmenin güveniyle oynamaya devam edebilecekler.