blank

Turkcell’i hacklediler

Türkiye’nin en büyük GSM firmalarından biri olan Turkcell’in dün sabah Twitter hesabı hacklendi. Firmanın Twitter üzerinden hizmet vermek için kullandığı @TurkcellHizmet hesabı dün “UygurTim” adlı bir hacker grubu tarafından ele geçirildi. Ele geçirdikleri hesaptan firmanın yüksek fiyat politikası ile ilgili hoş olmayan yorumlar yazan hackerların elinden sitenin geri alınması öğlen saatlerini buldu.

Öğleden sonra kontrolü eline alan Turkcell yetkilileri konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Sosyal medya üzerinden müşterilerimize kesintisiz destek sağlamak amacıyla kullandığımız @TurkcellHizmet Twitter hesabı, bir hacker grubunun saldırısına uğramıştır. Gerçekleşen saldırı sonrasında hesaba kısa süreliğine illegal erişim sağlansa da sorun hızla çözülerek müşteri hizmetleri hesabımız yeniden hizmet vermeye başlamıştır. Müşterilerimizin kişisel bilgileriyle ilgili herhangi bir güvenlik açığı bulunmadığını kamuoyuna duyurur, yaşanan süreç boyunca @TurkcellHizmet hesabından paylaşılan mesajlara itibar edilmemesini önemle rica ederiz.”

Konu şimdilik kapanmış olsa da bu kadar büyük firmaların hesaplarının dahi ne kadar kolayca başkalarının eline geçebiliyor oluşu sosyal medyanın güvenliği hakkında insanları bir kez daha düşündürüyor.