blank

Tuhaf 6 Vücut Modifikasyon Yöntemi

En popüler vücut modifikasyon yöntemi dövme de olsa, insanlar kendilerini ifade etmek ve genelde tepki çekmek için farklı yöntemler deneyebiliyorlar.

Vücutlarımıza farklı nesneler eklemenin dışında, kesme, dağlama gibi yöntemler de bulunuyor. Bu garip yöntemler sayesinde insanlar farklı görünümlere kavuşabiliyorlar. Sizler için birbirinden tuhaf 6 vücut modifikasyon yöntemini derledik.

1.Göz Bebeği Dövmesi

three-more-blind-mice

19. yy’dan beri yapılan yöntem 2000 yıllarından popüler olmuş. Boya dolu iğnenin göze enjekte edilmesi ile yapılıyor. 2000 yıldır bilindiği düşünülüyor.

2. Deri Kazıma veya Soyma : Scarification

maxresdefault (2)

Derinin keskin bir alet ile kesilmesi ve soyulması ile yapılan yöntemin sonunda kesilen yerler kabararak ilginç bir görünüm elde ediliyor. Yaptıran birçok insan dövmeden daha az acı verici olduğunu söylese de görünürde öyle değil.

3. 3 Boyutlu implantasyon

orig-13443271

Vücut derisinin altına çeşitli nesneler koyularak yapılan yöntemin muciti Steve Hawort sayılıyor. Bu sayede dövmeye göre daha gerçekçi bir görünüm elde ediliyor. Boynuz gibi çeşitli şekiller de yapılabiliyor.

4. Korse Delmesi

corset

Piercing’ler ile popülerleşen korse delmeciliği, vücudun arka tarafına korse şeklinde bir görünüm veriliyor. Bazı japonlar tarafından oldukça popülerleşen uygulamanın basit görünümünün yanında daha karmaşık şekilleri de bulunmakta.

5. Vücudu Dağlama

LIKE-us-on-Facebook-1201

Vücudun altına nesne yerleştirme, kesme veya yüzeyini işleme yerine ısıtılmış demir ile dağlama yöntemi de oldukça revaçta olan modifikasyon yöntemleri arasında yer alıyor. 3. derece yanığa sebep olabilecek şekilde yapılan yöntem en acı verici modifikasyon yöntemi.

6. Dil Çatallaştırma

ElleSplit (1)

Çok yeni bir yöntem olan dil çatallaştırma, özel bir estetik ameliyat gerektiriyor. Dilin ortadan ikiye ayrılması ile elde edilen görüntü oldukça garip olabiliyor. Bir çok estetik cerrahın haberini bile duymadığı yöntem yurt dışında popüler modifikasyon yöntemleri arasında.