blank

Team Turquality eSports Club yabancı bir koça emanet

Team Turquality takıma yabancı bir transfer yaptığını duyurdu.

Geçtiğimiz sezon beklediğimiz verimi veremeyen ve eski gücüyle uzaktan yakından alakası olmayan Team Turquality koç tercihini değiştirdi. Yabancı bir koç tercihi yaparak oyuncuların dilini bilmemesi riskini alan Team Turquality bu haraketi ile yeni sezonda ya çok iddialı olacak ya da gün geçtikçe gücünü kaybetmeye devam edecek. Bakalım eskiden DP’ye  kafa tutan TT takımı eski gücünü yeni koçu ile birlikte geri kazanabilecek mi?

Yaz sezonu için hummalı bir çalışma içerisinde olan takımımız, League Of Legends Şampiyonluk Ligi Yaz Sezonu için Polonyalı teknik adam Mateusz “kiTTz” Tomczak ile anlaştı.

Team Turquality’nin yeni koçu, geçtiğimiz yıllarda Avrupalı MYM, Team Acer, Mouzsports gibi ünlü ekiplerin koçluğunu ve analistliğini üstlendi.

Kittz’in koçluğunu üstlendiği takımlar bugüne kadar 180.000$ değerinde ödül kazandı.

Mateusz “kiTTz” Tomczak’ın Team Turquality’e katılması ile ilgili düşünceleri:
“Team Turquality’nin Baş Antrenörü olarak görev yapacağım için büyük bir mutluluk duyuyorum. TT çok iyi bilinen, prestijli bir kulüp. Böylesine olağan üstü bir saygınlığı ve coşkulu bir hayran kitlesine sahip olan bir takımı yönetmen gerçekten heyecan verici. Ekibimizin yeni hedefi 2015 Dünya Şampiyonasına katılmak olacak. Türkiye’ye gelmemle beraber oyuncularla beraber büyük bir çalışma temposuna gireceğiz. Bu tempoyu sezon boyu koruyarak takım olarak hedefimize ulaşacağımıza inancımız tam.
Team Turquality taraftarlarına sevgilerimi ve saygılarımı iletiyorum.”

Yeni sezon için takım yönetimi tarafından tüm yetkiler ile donatılan Kittz’in yapacağı transferler ise hala tüm gizemini koruyor.