in ,

Süper Lig’in en iyi oyuncuları ve 11’i belli oldu!

Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleşen ve spor dünyasının önde gelen isimlerinin katıldığı ödül töreninde 2014-2015 sezonunun en’leri değerlendirildi.

Muslera “hat-trick” yaptı

Türkiye Futbol Federasyonu ve Kulüpleri Birliği’nin de ev sahipliğine ortak olduğu gecede; Yılın Kalecisi, Yılın Asisti, Yılın Genç Futbolcusu, Yılın Golü, Yılın Teknik Direktörü, Yılın Fair Play Hareketi, Yılın 11’i, Yılın Futbolcusu ve TPFD Özel Ödülü kategorilerinde ödüller dağıtıldı.

Yılın Kalecisi ve Yılın Futbolcusu kategorilerinde, meslektaşları tarafından yapılan değerlendirmeyle ödülün sahibi olan Muslera, Turkcell Yılın 11’i kadrosunda da yer alarak geceden üç ödülle ayrıldı.

Turkcell’den Goller Cepte ve Yılın 11’i ödülü

Süper Lig oyuncuları, teknik direktörleri ve alt liglerin kaptanları olmak üzere toplam 395 kişinin gizli oylamalarıyla yapılan değerlendirmede, son ana kadar tatlı bir çekişme yaşandı.

Turkcell Goller Cepte-Yılın Golü ödülünü, 21. haftada Fenerbahçe’ye attığı golle Güray Vural aldı.

2014- 2015 Sezonu değerlendirmesi sonucu; Muslera, Caner Erkin, Şener Özbayraklı, Serdar Aziz, Semih Kaya, Sneijder, Mehmet Ekici, Mehmet Topal, Gökhan Töre, Fernandao ve Burak Yılmaz Turkcell Yılın 11 kategorisinde ödülün sahibi oldu. Yıldızlar kadrosu, ödüllerini Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu’nun elinden aldı.

Fernando Muslera_Kaan Terzioğlu

Ayrıca değerlendirme sonucunda Yılın Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Yılın Genç Futbolcusu Ozan Tufan olurken, El Kabir, 25. haftada Başakşehir maçındaki performansıyla Yılın Asisti kategorisinde, Shota Arveladze de Konyaspor maçındaki centilmenliğiyle Yılın Fair Play Hareketi kategorisinde PFD Ödülleri’nin sahipleri oldular.

 “Türk futbolunun kurumsallaşması için önemli bir adım”

TPFD Özel Ödülü Arda Turan’ın

Geçtiğimiz sezon ülkemizi yurtdışında başarıyla temsil eden ve tüm Türkiye’nin gurur kaynağı olan Arda Turan, TPFD Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı Hakan Ünsal, “Geçtiğimiz sezon sadece gösterdiği performansla değil, kişiliğiyle, ülkemizi temsiliyetiyle,  7’den 77’ye hepimizin gögsünü kabartan, gururlandıran Arda Turan derneğimiz Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından yaptığımız değerlendirmeyle TPFD Özel Ödülü aldı. Kendisinin bundan sonraki senelerde başarılarını daha da ileri seviyelere taşıyacağına ve hepimizi gururlandırmaya devam edeceğine inanıyoruz” dedi.

Gecenin yayın sponsoru Digiturk Kurumsal İletişim ve Reklam Direktörü Kadri Mutlu; “Futbol camiamızı bir araya getiren bu harikulade ödül töreninde bulunmaktan, bu geceye destek veren kurumlardan biri olmaktan mutluluk duyuyoruz. Digiturk olarak ödüller kapsamında “En İyi Teknik Direktör” ve “En İyi Kaleci” ödüllerini verdik. Futbolda lider ve fark yaratan konumda bulunan, takım ruhunun pekişmesine doğrudan katkı sağlayan bu iki mevkideki futbol adamına, sporun ülkemizdeki lider ve vizyoner platformu olarak ödül vermek bizler için de büyük keyif oldu. Oyunun saha içindeki kahramanlarını ödüllendiren bu harika törendeki güzel atmosferin tüm sezona yayılması en büyük dileğimiz. Tekrar ödüle aday gösterilen ve ödül alan tüm futbolcu ve spor adamlarımızı kutluyor, 2015-2016 Hasan Doğan Futbol Sezonunda da başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

PFD ÖDÜLLERİ- ADAYLAR ve KAZANANLAR

1-    Yılın Futbolcusu: Muslera

Adaylar:

·        Fernandao

·        Muslera

·        Mehmet Topal

·        Sneijder

2-    Yılın Kalecisi:  Muslera

Adaylar:

·        Muslera

·        Volkan Babacan

·        Hakan Arıkan

·        Harun Tekin

3-    Yılın Genç Futbolcusu: Ozan Tufan

Adaylar:

·        Ozan Tufan

·        Emre Taşdemir

·        Oğulcan Çağlayan

·        Enes Ünal

4- Turkcell Goller Cepte-Yılın Golü: Güray Vural – 21. hafta Fenerbahçe maçı

Adaylar:

·        Moussa Sow – 26. hafta Rize maçı

·        Emre Güral – 28. hafta Fenerbahçe maçı

·        Volkan Şen – 8. hafta Sivas maçı

·        Güray Vural – 21. hafta Fenerbahçe maçı

5- Yılın Asisti: El Kabir – 25. hafta Başakşehir maçı

 Adaylar:

·        El Kabir – 25. hafta Başakşehir maçı

·        Diego Ribas – 29. hafta Balıkesir maçı

·        Ozan Tufan – 26. hafta K. Erciyes maçı

·        Mustafa Pektemek – 27. hafta Kasımpaşa maçı

 

6- Yılın Teknik Direktörü: Hamza Hamzaoğlu

Adaylar:

·        Hamza Hamzaoğlu

·        Şenol Güneş

·        Abdullah Avcı

·        Okan Buruk

 

7- Yılın Fair Play Hareketi:  Shota Arveladze – Konyaspor maçı

Adaylar:

·        Shota Arveladze – Konyaspor maçı

·        Veli Kavlak – Sarıyer maçı

·        Necip Uysal – Fenerbahçe maçı

·        Necip Uysal – A.Demirspor maçı

8- Turkcell Yılın En iyi 11’i:  Muslera, Caner Erkin, Şener Özbayraklı, Serdar Aziz, Semih Kaya, Sneijder, Mehmet Ekici, Mehmet Topal, Gökhan Töre, Fernandao, Burak Yılmaz

Adaylar:

·        Kaleci: Volkan Babacan, Muslera, Hakan Arıkan, Harun Tekin

·        Defans : Alexandru Epureanu, Şener Özbayraklı, Serdar Aziz, Egemen Korkmaz, Semih Kaya, Caner Erkin, Hakan Balta, Gökhan Gönül

·        Orta Saha : Mehmet Topal, Ozan Tufan, Mehmet Ekici, Sneijder, Volkan Şen, Gökhan Töre, Selçuk İnan, Mahmut Tekdemir

·        Forvet : Fernandao, Demba Ba, Cardozo, Burak Yılmaz

 

9- TPFD Özel Ödülü: Arda Turan

Written by Orçun Enkavi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google’ın yeni CEO’su belli oldu, Sundar Pichai!

Star Wars 7’den yeni bir fragman yayınlandı