blank

Star Wars: The Force Awakens’in Kumaşları Kapalı Çarşı’dan

Kapalı çarşıda yer alan bir dükkanın, Star Wars: The Force Awakens filminde yer alan kostümlerin kumaşlarını sattığı ortaya çıktı.

“Star Wars”, “Karayip Korsanları”, “Hobbit”, “Snow White”, “Egzodus” ve “Peter Pan” gibi filmlerde yer alan kostüm kumaşlarını satan dükkan, kapalı çarşıda yer alan Ertaş Tekstil. 2 metreye 2,60 metre boylarında bir kumaştan toplam 40 parça alındığını söyleyen dükkan sahibi, “Ortalama 5 metrekare civarındaki bir halı kadar. Battaniye tarzı, hazır parçalardı. Film, bilim kurgu olduğu için çok da önemli değil. İstedikleri her şeyi kullanabilirler ama tarihi filmlerde öyle değil. 2 bin 500 yıl öncesinin desenini getirirse onu yapmak zorundayım. O zaman kullanılan kumaşı, ipliğini, nasıl eğrildi, elde mi eğrildi, hangi materyaller kullanıldı gibi şeyler önemli. ” dedi.

bc17ad0c-e4ec-4b37-8be6-e8861ad110e8

Türkiye’de çekilen Kösem Sultan ve Diriliş Ertuğrul’un da kumaşlarını satan dükkan, Star Wars kumaşlarının 2 yıl önce alındığını söyledi. Truva, Batman, Karayip Korsanları, Hobbit, Snow White, Egzodus ve Nuh filmlerine kumaş sattığını belirten dükkanın sahibi Süleyman Ertaş, bir çok yer ile anlaşma yaptıklarını belirtti.