blank

Sıradan bir sınıftan harikalar yaratan Ahmet Öğretmen

Facebook üzerinden bir sınıfı baştan yaratışını paylaşan Ahmet Naç, sosyal medyada hızla yayılarak gerçek öğretmenliğin nasıl yapılabileceğini bir kez daha insanlara gösterdi.

Değiştirdiği sınıfı paylaşarak hemen binlerce beğeni almaya başlayan Ahmet Naç, İstanbul’da Esenler Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda öğretmenlik yapıyor. Sadece kendi imkanları ile okul idaresinden aldığı izinle bir sınıfı en baştan tasarlamış. Manchester Salford Üniversitesi’nin bir araştırması ile yola çıkan Naç, “Velilerimle imece usulü çalıştık. Bir boyayı velim getirdi. Bir öğrencimin dedesiyle birlikte hafta sonu sabahtan akşama kadar duvarları boyadık. Çuvalları velilerim dikti. Gökkuşağı tüllerinin çok fazla masrafı olmadı zaten. Bu sınıf ne kadara mal oldu derseniz, hani öğretmenler sene başında velilerine sınıf için bilgisayar aldırırlar ya işte o bilgisayarın parasına 3 tane böyle sınıf yapılır” şeklinde konuştu.

563c8e2a67b0a934e44edf7d

Sosyal medyada yayınlanan haber sonrasında bir çok boya firmasının da diğer sınıfları boyamak istediğini belirten Ahmet Naç, “Benim oluşturduğum tasarımı, öğrenciler çalışmalarıyla tamamlayacak. Dediğim gibi gördükleriniz içerisinde süs olsun diye yapılan bir şey yok. Çok emek var ama buna değiyor. Şu anki halinden çok daha iyi bir sınıf halini alacak. Çünkü sınıf benim değil onların. Sözü onlara bırakır ve onlara güvenirseniz neler yapabileceklerine inanamazsınız” dedi.

563c56fd67b0a934e44edb4b

563c56f667b0a934e44edb48

563c570667b0a934e44edb50