blank

Reddit’te Büyük Ayrılık

Firmanın yeni ofisinin nereye kurulacağı konusunda yönetim kuruluyla anlaşmazlığa düşen Reddit CEO’su Yishan Wong, görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Virginia Üniversitesi’nda oda arkadaşları olan Steve Huffman ve Alexis Ohanian tarafından 2005 seneninde kurulan ve vakit içinde dünyanın en popüler sosyal medya platformları arasına girmeyi muvaffak olan Reddit, bugünlerde idarenindeki karışıklıklarla teknoloji dünyasının gündeminde. Firmanın yeni bürosunun nerede kurulacağı gibi oldukça kolay bir konu ile ilgili idare heyetiyle anlaşmazlığa düşen Reddit CEO’su Yishan Wong, bu ihtilaf sonrası görevinden istifa etti.

Takriben 2.5 senedir üstlendiği CEO görevinden ayrıldığını Quora üzerinden yayınladığı izahla duyuran Yishan Wong, görev müddeti süresince Reddit için elinden geleni yaptığını vurguladı. Firmanın yeni bürosunun nerede olacağı ile ilgili uzlaşmaya varılabileceğini söyleyen Wong, buna karşın yönetim heyetiyle stratejik olarak ayrılığa düştüklerini belirtti. Reddit’in kurucuları arasında yer alan Alexis Ohanian firmada oluşan yönetim boşluğunu doldurmak için 2010′da ayrıldığı firmaya geri döndü ve yönetim heyeti başkanı görevini üstlendi.