blank

Red Bull BC One Dünya Finali’nde Geri Sayım

Break dans dünyasının en önemli etkinliği olan ve 11 yıldır devam eden Red Bull BC One, B-Boy’ları teke tek turnuva ortamında bir araya getirerek her yıl dünyanın en iyi dansçısını belirliyor.

Dünya çapında binlerce break dansçının dünya şampiyonu olmak için ter döktüğü etkinlikte artistik yetenek, koreografi, inovasyon ve sahnede sergilenen karakter puan toplamanın anahtarını oluşturuyor. Red Bull BC One; DJ’lik, MC’lik ve grafiti sanatıyla birlikte hiphop kültürünün dördüncü ayağını oluşturan break dansın amatör ruhunu profesyonel turnuva ortamıyla buluşturuyor.

2004’te İsviçre’de başlayan Red Bull BC One Dünya Finali; Berlin, São Paulo, Johannesburg, Paris, New York, Tokyo, Moskova, Rio de Janeiro ve Seul’den sonra bu yıl yine Paris’e dönüyor. Amerika, Avrupa, Afrika ve Asya kıta finallerinde zirveye çıkan bu yılın en iyi break dansçıları, 29 Kasım gecesi şehrin önde gelen kültür merkezlerinden biri olan, birçok hip hop ve dans etkinliğine ev sahipliği yapan Paris’teki Grand Halle de la Villette’te gerçekleştirilecek Red Bull BC One Dünya Finali’nde kozlarını paylaşacak.

The standard Red Bull Channels Player.