blank

Prometheus Filmleri Alien’ın Kökenini Ortaya Çıkaracak!

Ünlü yönetmen Ridley Scott, çekmiş olduğu Prometheus’un devam filmleri için Alien ırkının kökenlerini ve neden yaratıldıklarını anlatacaklarını söyledi.

Prometheus’un devam filmi  Prometheus 2’nin orjinal adı Alien: Paradise Lost olacak. 1979 yapımı gişe rekortmeni Alien filmleri ile bağlantılı olan Prometheus’un ardından Prometheus 2’de Alien hikayesine bağlanacak. Fakat bu kez önceki filmde olduğu gibi göndermeler üzerinden değil, doğrudan Alien’ları inceleyerek. Ridley Scott şu açıklamayı yaptı :

“Yıllar önce Alien 2’yi ben çekseydim ortaya nasıl bir şey çıkardı diye düşünüp durdum. Birkaç fikir buldum. Bu şeyi (xenomorph) kimin yarattığı, bunu niçin ve ne amaçla yaptığı beni hep heyecanlandırmıştır. Onun yaşadığı gezegene Paradise (Cennet) denilebilirdi. Cennet oldukça meşum bir kelimedir.

Bir bakıma çekeceğim film hâlâ Prometheus 2. Aynı hikâye aynen devam ediyor. Ama Prometheus aslında bizi benim gittiğim yöne götürüyor, ki bu da ilk Alien. Ripley ile ilgili bağlantıları bile var, ama bunları size anlatmayacağım.”

ridleyscott-ridley-scott-to-helm-alien-pharaoh-show-for-hbo-ridley-scott-accused-of-racism-for-his-mostly-white-cast-list

Prometheus 2’nin ardından Alien 5 üzerinde çalışacak olan yönetmen 77 yaşında olmasına rağmen hala üretmeye devam ediyor. Protmetheus 2’nin 2017 yılında çıkması planlanıyor.