blank

Peter Jackson’dan Hobbit Hakkında Büyük İtiraf

Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerinin yönetmeni Peter Jackson, Hobbit filmlerine yöneltilen eleştirilere ithafen “Filmleri çekerken ne halt ettiğimi bilmiyordum” açıklamasını yaptı.

Peter Jackson’ın çektiği Yüzüklerin Efendisi fenomen hale geldikten sonra ünlü yönetmen Hobbit’i de üçleme yapma kararı alıp izleyenleri büyük bir hayal kırıklığına uğratmıştı. Beş Ordunun Savaşı’nın DVD versiyonunda yeterli hazırlık süresinin olmadığını belirten Jackson, Yüzüklerin Efendisinde bir buçuk yıllık hazırlık sürecinden geçmiş. Peter Jackson şu açıklamayı yaptı:

“Guillermo del Toro ayrılmak zorunda kaldığından projeye balıklama daldım ve işleri devraldım. Filmi tasarlamam için gereken süreyi elde edebilmem için zamanı bir buçuk yıl geri almadık. İmkânsızdı ve bu nedenden dolayı filmin büyük bir bölümünü hazırlıksız olarak çekmeye başladım.”

focuson2

Elinde taslak olmadığı için sürekli rahatsız hisseden Jackson, çoğu sahneyi orada doğaçlama yaparak “Filmleri çekerken ne halt ettiğimi bilmiyordum.” açıklamasını yaptı.