blank

Penny Dreadful 3. Sezondan İlk Görsel

Eva Green’in başrolünde oynadığı gotik korku ögelerini barındıran ünlü dizi Penny Dreadful’dan 3. sezon için ilk görsel ve haberler yayınlandı.

penny-dreadful_1000x800  Episode 303

Eva Green, Josh Hartnett, Billie Piper ve Timothy Dalton gibi isimlerin yer aldığı dizi üçüncü sezonda ise daha karanlık ögelere ve daha farklı bir hikayeye yoğunlaşacak. Yeni sezonda da konuk oyuncuların yer alacağı ve 2016’da seyirci ile buluşması planlanıyor. Üçüncü sezon için yapılan resmi açıklama ise şu şekilde :

“Üçüncü sezon birçok başarılı yeni oyuncuyu kadroya ekliyor. Tony Ödüllü Patti LuPone (Amerikan Horror Story), geçen sezon the Cut-Wife karakteri ile konuk oyuncu olarak yer alan LuPone, artık dizinin ana kadrosunda yer alacak ve Venessa üzerinde alışılmadık yöntemler deneyecek olan Amerikalı terapist Dr. Seward karakterine hayat verecek. Aynı zamanda Wes Studi (Hell On Wheels, A Million Ways to Die in the West) de ana kadroya Kaetenay olarak dahil oluyor. Esrarengiz bir kızılderili olan Keatenay’in Sir Malcolm (Timothy Dalton)’un müttefiği olan Ethan (Josh Hartnett) ile derin bir bağlantısının olduğunu göreceğiz.

Konuk oyuncular Sarah Greene (Hecate) ve Simon Russell Beale (Ferdinand Lyle) rollerine tekrar hayat vermek için geri dönerken birçok yeni konuk oyuncu da yapıma dahil oluyor. Dr. Henry Jekyll olarak Shazad Latif (The Second Best Exotic Marigold Hotel, Spooks), Zoolog Dr. Alexander Sweet olarak Christian Camargo (Dexter, The Hurt Locker), Dr. Seward’ın gizemli genç sekreterine hayat verecek olan Sam Barnett (2012, Jupiter Ascending), Justine olarak göreceğimiz Jessica Barden (The Outcast, Far from the Madding Crowd), Lily olarak Billie Piper, Dorian Gray olarak Reeve Carney, ve doğaüstü olaylarda deneyimli bir biliminsanı olan Catriona Hartdegan‘ı canlandırmak üzere Perdita Weeks (The Tudors). Ayrıca Rory Kinnear (The Creature) ve Harry Treadaway (Dr. Frankenstein) rollerine hayat vermek üzere yapımda tekrar yer alıyor.”