blank

Galatasaray İçin Transfer Açıklaması

Galatasaray’ın teknik direktörü Mustafa Denizli, Kayserispor maçının ardından bazı açıklamalarda bulundu. Yapılacak transferler hakkında daha net konuşan Denizli, alınacak oyuncuların 18-25 yaş arasında olacaklarından ve tercihlerini süratli gençlerden yana yapacağını açıkladı.

İlk devreyi beklenenin de gerisinde, zirvenin tam 11 puan gerisinde tamamlayan Galatasaray takımında gözler devre arası yapılacak olan transferlere dikildi. Teknik direktör Mustafa Denizli de transferlerle ilgili bir oyuncu ismi vermese de sonunda konuştu.

Takımın yaş ortalamasının yüksek olduğunu ve yapılacak hamlelerin hem bu yılı hem de gelecek yılları kurtarabilecek türden uzun vadeli yatırımlar olacağını ifade eden Denizli, “Bazı oyuncular ile görüşüyoruz, bazıları medyaya yansıyor ancak yansımayanlar daha fazla. Birkaç tane de 20 yaş altı oyuncunun transferini düşünüyoruz, bu şekilde de önümüzdeki dönem için planlar yapmış olacağız.” açıklamasında bulundu.

Denizli, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Tercih ettiğimiz futbolcu tipi, hem şu anda katkı sağlayacak hem de önümüzdeki senelerde katkı sağlayabilecek oyuncu olacak. Belki bir tane 25 yaş üzerinde oyuncu alacağız, diğer oyuncuların tamamı 25 yaşının altında olacak. Önümüzde bir süreç var ve bu süreci en iyi şekilde değerlendireceğiz. 20 yaş altında bazı oyuncular ile görüşmelerimiz var ve bu oyuncular önümüzdeki yıllarda futbol gündeminde çokça konuşulacak.”