blank

Maymunlar Gezegeni Artık Türkçe

Pierre Boulle’ın unutulmaz eseri Maymunlar Gezegeni, İthaki Yayınları sayesinde sonunda Türkçe olarak yayınlanacak.

Fransız yazar Pierre Boulle’ın ünlü kitabı defalarca sinemaya uyarlanmıştı. 8 filmin sonunda şuanda yeni bir filmin çalışmaları hala sürüyor. Daha önceden ülkemizde bir kaç defa basılmış olan kitap, piyasada basılmış halde nadiren ve eski baskıları ile bulunabiliyor.

U0SPFtv

23 ekim’de yayınlanacak olan kitabın tanıtım bülteni şu şekilde :

“Pierre Boulle, Avrupa’dan çıkıp yazdığı bilimkurgu romanıyla vahşi batılı meslektaşlarıyla baş edebilen ilk, belki de son frankofon. Maymunlar Cehennemi ve diğer sinema uyarlamalarına da ilham kaynağı olan Maymunlar Gezegeni ise, insanlığın en derin korkularından birinin eşsiz anlatısı.

Çok da uzak olmayan bir gelecekte üç uzay gezgini; verimli ormanları, yaşanabilir iklimi ve temiz havasıyla Dünya’ya fazlasıyla benzeyen bir gezegene iniş yapar. Bu gezegen her yönüyle kusursuz gözükse de aslında hiçbir şey göründüğü gibi değildir.

Gerçek, çok geçmeden açığa çıkar: Bu gezegende insanlar vahşiyken, uygar maymunlar onların efendileridir. Henüz maceranın başında yol arkadaşlarından kopup tek başına mücadele etmek zorunda kalan Ulysse Mérou, bu cennet görünümlü cehennemden kurtulmanın yollarını tek başına bulmak zorundadır.

Ulysse, insanlığın kurtarıcısı olmayı başarabilecek mi? Yoksa bu lanetli geleceğin son tanığı mı olacak?

Maymunlar Gezegeni, insanlar gezegeninden daha insani bir satir.”