blank

Jagermeister’ı Yakından Tanıyalım

Gececiler zaten gizli formülü haricinde kendisini gayet yakından tanıyorlar, ama tüm dünyada en kabul gören içim şekli ve hakkındaki mitler nelerdir bir de detaylı inceleyelim .

1-Almanya Kökenli bir içkidir ve kategorize etmek her ne kadar zor olsa da yaklaşık 70 farklı bitkiden elde edilmiş bir likör olduğu söylenebilir

2-Türkçe’ye ” Avcıların İçkisi ” olarak çevrilebilir ki aslında soğuk av dönemlerinde Alman Avcıların ısınmak için keşfettiği lokal bir içkidir.

3-Doğal içeriğinden dolayı hazmı kolaylaştırdığı ve mide ağrılarına iyi geldiği de hem gözlemlenen hem de bilinen bir gerçektir.

4-En kabul gören içim şekli shot yapmaktır , Alman gibi davranıp Jager Shot + Bira da yapabilirsiniz , bu yöntemin popülerliğini mekanların bira + shot kampanyalarından da anlamışsınızdır .

Jagermeister-bitki-ozu

5-Ülkemizde de popüler olan en bilindik alternatiflerinden birisi de JagerBomb ‘ dır. JagerBomb’ı Jager+Enerji içeceği ile hazırlayabiliriz. Bu opsiyonun en güzel yanı iki içeceğin birbirine karışmamasıdır ve hemen içilmesi damak tadınız ve kafanız için yararınızadır .

6-Jager’in en güzel yanı da ertesi gün için mide ve baş ağrısı gibi kötü etkiler bırakmamasıdır .

7-Tadının öksürük şurubunu andırdığı doğrudur, bunu da içeriğindeki bitkilere bağlamak yanlış olmaz ki zamanında ağrı kesici ve soğuk algınlığına karşı kullanılmış olduğu gerçeğini biliyoruz.

Jagermeister-illustrasyon

8-En popüler olduğu ülkeler Kuzey ve Orta Avrupa ülkeleridir, ikliminden ve fiyatından dolayı bölge halkları Jager’i çokça tercih ederler, kayak merkezlerinde sıcak içecekler ile birlikte de servis edilir.

9-Berlin ve Amsterdam barlarında shot’u 2,5 Euro’dan satılıyor . Hatta Amsterdam’da Sports Cafe’de 10 shot Jagermeister’ı 10 Euro ödeyerek içebilirsiniz. Duty Free’lerde ise Avrupa Birliği üyesi olan ülke vatandaşlarına şişe başı fiyat 13 euro iken, AB üyesi olmayan ülke vatandaşlarına 17 euro’dan satılmaktadır.

10-Gelelim ülkemizdeki fiyatlara, shot için ödeyeceğimiz rakam 7-20 tl, JagerBomb için ise 18-40 TL arası değişirken şişeler için 70cl’si 97 TL 35cl’si ise 69 TL’dir.