blank
FILE - In this Nov. 6, 2007 file photo, the Facebook logo is displayed at a Facebook announcement in New York. A report in the tech blog AllThingsD says Facebook and Yahoo have reached a deal that settles their patent squabbles and expands their licensing and advertising partnership, according to reports, Friday, July 6, 2012. (AP Photo/Craig Ruttle, File)

İnternet Olmadan da Facebook’a Giriş Yapabileceksiniz

Facebook çevrim dışı özelliğini duyurarak, İnternet bağlantınız bulunmadan da haberleri ve gündemi takip edebileceğinizi ve hatta yorum yapabileceğinizi belirtti.

Facebook, artık kullanıcıların İnternet bağlantılarının koptuğu ve zayıf olduğu metro, tünel gibi yerlerden geçerken Facebook deneyiminin kesilmeyeceğini belirtti. Çevrim dışı olduğunuz sırada yaptıklarınız kaydedilecek ve çevrim içi olduğunuz anda veriler gönderilecek. Aynı şekilde Facebook kullanırken çevrim içi iken bazı bilgiler çevrim dışı kullanmak üzere saklanacak.

39900

Henüz test aşamasında olan özelliğin en büyük dezavantajı ise, pil ömrünü azaltacak olması. Facebook açıklamasında “Amacımız, insanların kendileri için en değerli hikayelerle bağ kurmalarına yardımcı olmaktır. Artık Facebook kullanıcıları, İnternet’siz ortamlarda veya İnternet’in zayıf olduğu metro, tünel gibi yerlerde de habersiz kalmayacaklar” dedi.