blank

İki Gün LSD Kullanan Adamın The Simpsons Tespitleri

Reddit üzerinde dooblesch nickli bir adam lsd etkisi altında 2 gün boyunca The Simpsons izleyip paylaşınca, Reddit üzerinde dikkat çekti.

LSD etkisi altında iki gün boyunca The Simpsons izleyen adam, sadece dizi hakkında değil dizinin yansıttığı toplum hakkında da yorum yapmış. “Hepimiz Bart’ız, hepimiz Lisa’yız, hepimiz Homer’ız, hepimiz Maggie ve Marge’ız. Aslında biz Simpson ailesinin ta kendisiyiz.” diyerek ve tek tek karakterleri inceleyek insanlar hakkında yorumlar yapmış. Açıklama şu şekilde :

“Simpsons şimdiye kadar yapılmış en iyi komedi. Simpsons hepimizin hikayesi. Marslılar dünyaya inip de tarihimizi sorarlarsa onlara Simpsons’ın tüm sezon DVD’lerini vereceğim.

Hepimiz Bart’ız. Hepimiz değersiz hissediyoruz ve takdir edilmediğimizi düşünüyoruz çünkü insanlar iyi yanlarımızı değil kusurlarımıza odaklanıyorlar. Hepimiz diğer kötü insanlardan etkilenmiş ve insanları kötü anlamda etkilemişizdir. Hepimiz canımızı acıtabilecek heyecanlar peşindeyiz.

Hepimiz Lisa’yız. Hepimiz değersiz hissediyoruz ve takdir edilmediğimizi düşünüyoruz özellikle aklın sesi olmak için çalıştığımızda ve sevdiğimiz insanlar bizi görmezden geldiğinde. Her şeye rağmen başarısız olduğumuzu ve hiçbir yere varamadığımızı düşünüyoruz. Bizi hiçbir zaman anlamayacak insanlara tutuklu kalmış gibi hissediyoruz.

Hepimiz Marge’ız. Hepimiz değersiz hissediyoruz ve takdir edilmediğimizi düşünüyoruz özellikle endişelerimizi dile getirmeye çalıştığımızda ve değer verdiğimiz insanlar bizi sürekli şikayet eden biri olarak gördüğünde. Hepimiz, sevdiğimiz insanlar tarafından kendi kişiliğimizi hiçbir zaman geliştiremeyeceğimiz bir noktaya doğru bastırılmış gibi hissediyoruz.

Hepimiz Homer’ız. Hepimiz değersiz hissediyoruz ve takdir edilmediğimizi düşünüyoruz, bunu hak etmiyor olsak bile. Hepimiz kurnazız ve birbirimizi bilerek görmezden geliyoruz. Bizi hiçbir zaman tatmin etmeyecek bir hayat acısını yok etmek için uğraşıyoruz.

Hepimiz Maggie’yiz. Hepimiz değersiz hissediyoruz ve takdir edilmediğimizi düşünüyoruz çünkü sesimizi çıkartamıyoruz ve unutulmuş hissediyoruz. Hiç kimsenin fark etmediğini düşündüğümüz yeteneklerimiz var. Ve eğer siz de benim gibi birçok uyuşturucu kullanıyorsanız fena halde düşüştesiniz.

OptimalThoseFoal

Ne kadar çabalarsa çabalasınlar, hiçbir yere ait olamıyorlar. Hiçbir zaman değişmeyecekler.
Hepimizin kötü ebeveynleri var, hepimiz kötü ebeveynler olacağız(çocuğu olanlarımız), ve hepimiz aşkı bağımlılıkta buluyoruz.

Springfield, bir insan beyni. Burada yaşayan her bir karakter, bizden bir parçayı temsil ediyor.

Shelbyville de bir diğer insan beyni. Birebir aynı olsak da; hiçbir sebep yokken birbirimizden nefret ediyoruz.

Simpsons Amerikan toplumunu geliştirdi. Amerikan siyasetinin her iki tarafındaki yolsuzluk konusunda, homoseksüel hakları hakkında, iyi ve kötü ebeveynlik, evcil hayvan sahipliği konusunda, vejetaryenliğin kuralları hakkında, mizah ve diğer her şey hakkında konuşmamızı sağladı.

En başarılı animasyon çizerleri (Brad Bird gibi) ve en iyi komedi yazarları Simpsons üstünde çalışıyor, bu yüzden nasıl komedi yazılacağının ve karakterlerin nasıl canlandırılacağının mükemmel örneği olan bir tablo ortaya çıkıyor.

Biz Springfield’ın ta kendisiyiz. Hepimiz Simpsons’ız. Matt Groening bir tanrı. Dan Castallaneta, Yeardley Smith, Nancy Cartwright, Julie Kavner, Hank Azarea, ve Harry Shearer gelmiş geçmiş en başarılı eleştirmenlerden, doğaçlama oyuncularından ve seslendirme sanatçılarından bazıları.

Asit alın ve Simpsons izleyin. Şimdi Simpsons zamanı. Tanrı Simpsons’ı kutsasın.”