blank

Hobbit serisi hakkında bilmediğiniz 10 gerçek!

Hobbit serisi çekimleri sırasında Peter Jackson ve ekibi gerek cgi gerekse makyaj konusunda büyük işler başardı.

Peki bu başarının arkasındaki sırlar neler? Hobbit filmi için neler feda edildi yada yapıldı. İşte en ilginç 10 tanesi!

1-) Bilbo ve Gollum sahnesinin çekilmesi tam 1 hafta sürdü. Bunun sebebi Martin Freeman’nın Bilbo’yu oynadığı ilk çekilen sahne olmasıydı. Martin Freeman’ın karaktere oturması tam 1 haftasını almıştı.

188995nimseisjpg

2-) Martin Freeman az kalsın Bilbo rolünü oynayamayacaktı. Peter Jackson filmde Martin Freeman’ı oynatabilmek için çekimleri geç başlattı.

1889b1aau2966jpg (1)

3-) Bifur’un kafasında bir balta olduğunu fark etmiş miydiniz?

18898dhcn1avjjpg

4-) Ori karakteri cüceler arasındaki en geç olanı ve hikayeye göre ilk kez bir maceraya adım atıyor.

18898dlave1cyjpg

5-) Film çekimlerinde bütün kadro kıpkırmızı bir haldeydi ve kırmızı ışıkla çekim yapıyorlardı. Kullanılan red kamera yüzünden ortaya daha kaliteli bir iş çıkması için renkler sonradan düzenlendi.

tn_Untitled-256-) İlk yüzüklerin Efendisi filminde Frodo Baggins’ı oynayan Elijah Wood 19 yaşındaydı. Bundan 10 sene sonra çekilen Hobbit filminde ise Elijah Wood’un daha genç olması gerekmekteydi. Bu yüzden Peter Jackson ve ekibi bilgisayar başında Elijah Wood’u gençleştirdiller.

18898dhcs8fw9jpg

7-) Smaug Yeni Zelanda’nın bütün altınlarını çaldı. Smaug’un altın kaplı sahnelerini hazırlamak isteyen ekip sahne kurulumu için çok fazla miktarda altın rengi boyaya ihtiyaç duydu ve neredeyse ülkedeki bütün altın rengi boyayı kullandı.

the-hobbit-the-desolation-of-smaug-critics-tv-spot

😎 Yak Kafalılar! Thorin dışındaki bütün cücelerin ve kalan ekibin perukları yak kılından yapıldı. Bir tek Thorin’in sakal ve saçı gerçek insan kılından yapıldı.

in-makeup

9-) Tolkien ailesinin Peter Jackson filmlerini sevmediği bir gerçek. Fakat Tolkein’in torunlarından olan Royd Tolkien filmleri aslında çok sevdiğini itiraf etti hatta kendisi filmde de yer alıyor.

movies_return_of_the_king

10-) Takma burun ve ayakkabılar! Neredeyse bütün cücelerin burunları özel olarak hazırlandı. Hobbitlerin büyük ayaklarını ise giyilebilir bir ayakkabı tasarlayarak hallettiler.

freeman-blog480