blank

Hindistan’da Tuvalet Olarak Kullanılan Plaj

Mistik atmosferi ile doğu felsefelerinin çıkış noktası olan Hindistan’da, milyonlarca insan plajları tuvalet olarak kullanıyor.

VPRO Metropolis‘in yaptığı habere göre, Hindistan’da bir plaj tuvalet olarak kullanılmakta. İnsanlar plaja giderek tuvalet ihtiyaçlarını serbestçe gideriyorlar. Çöplerin atıldığı ve her yerin pis olduğu plaj, Hindistan halkına göre diğer yerlere göre daha hijyenik ve daha çok su barındırıyor. Bu yüzden onlara göre sahiller, diğer yerlere kıyasla tuvalet olarak kullanılmaya daha elverişli.

“Çiş Yapma Hakkı” isimli kampanyanın lideri  Mümtaz Shaikh, “kadınlar tuvalet yapmak için tren raylarına ya da tarlalara gidiyor. Ancak bu güvenli değil çünkü bu kadınlar tecavüze uğruyor. Kadınlar da erkekler gibi günde 12-14 saat dışarda çalışıyor. Kadınlardan ücret talep edilmesi durumunu değiştirmek istiyoruz. İsteklerimiz yerine gelmezse yetkililerin ofislerinin önünde toplu çiş yapma eylemi gerçekleştireceğiz.” diyerek Hindistan’ın ilginç tuvalet anlayışını gözler önüne seriyor.