blank

Hello Kitty Hobbit kadar bütçe ile sinemaya geliyor

Hello Kitty karakterine üzülerek belirtiyoruz ki sinema yolu gözüktü!

“Hayvan gibi şi yapıyorsunuz” cümlesi galiba bu haberimiz için gerçekçi olabilir. 40 yılını doldurmasına rağmen özellikle son dönem popüleritesi ile göz önünde olan ve yıllık 7 milyar ciroya ulaşan Hello Kitty markası Holyywood kapısına dayandı.

Japonya’nın “kawaii” kültürü üzerine yoğunlaşan nadide şirketi Sanrio’nun yaratısı olan Hello Kitty, 40 yaşında, ama son birkaç yıl içerisinde toplam cirosu 7 milyar dolar olan bir sansasyona dönüştü. Karakter hakkında hiçbir şey bilmiyor olabilirsiniz, hatta bunun bir “karakter” olduğunu dahi fark etmemiş olabilirsiniz, ama dünyanın en popüler ikonlarından biri olduğu reddedilemez. Deadline’ın yaptığı habere göre de, Hello Kitty’nin ilk resmi filmi için düğmeye basıldı. 2019’un başında vizyona girmesi planlana filmin bütçesi ise 160 ila 240 milyon dolar arası olacağı söyleniyor. Hatırlatmakta fayda var Hobbit filminin bütçesi 180 milyon dolardı!

Rakiplerine baktığımız ise Avengers: Age of Ultron  280 milyon dolarlık bir bütçeye sahipti. The Lego Movie ise sadece 60 milyon dolara çekildi. Pixar’ın son eserlerinden olan Inside Out ise 175 milyon dolar bütçeye sahip. Peki Hello Kitty’e ne oluyor? Hepsini geçtik sizce filmin konusu ne olacak yada ne olabilir?