blank

Harry Potter’a verdiğim inanılmaz ayar 2

Hogwartsda dördüncü eğitim ve öğretim yılımız başlıyor. Okula gitmeden önce malfoy beni londradan aldı. 422. quiddich dünya kupasına gittik. Her yerde çadırlar falan. Kocamanda bir stat var. Malfoyun babasından torpilliyiz. stadda sihir bakanının yanından izleyecez maçı. Neyse stada gittik biz bunlarla. Koridorda kimle karşılaştık dersiniz. Harry ve yalaka sürüsü. Bide ronun babası falan var. O anda ron babasına söylesene baba yerimiz çokmu yukarda diye soruyor. amk fakiri. Dedim biletler karneylemi dağıtılıyor amk önüne geleni stada almışlar. Malfoyun babası güldü döndü kafamı okşadı. Bi an cebime 50 lira sıkıştırır diye bekledim. Sonra rona döndü. Dedi yeriniz o kadar yukardaki yağmur yağarsa ilk sizin haberiniz olacak. Malfoyla ben bastık kahkahayı. Harryler göt oldu. Umursamamış gibi davranıp yürümeye devam ediyorlar. Malfoyda dururmu. babasının oğlu amk. Dedi bakanın locasından izlicez. Çünkü bizi bizzat o davet etti. Dedim çok kıskanmışlardır kanka.

Neyse ilk kupa maçını izledik. maç bitince bizde dracoların çadıra gittik. Çadır dediğime bakmayın içerisi saray amk. Tam yayılmışız dışardan patlama sesleri geldi. Bi çıktık her yer yanıyor. Millet etrafta kaçışıyor. Malfoyun babası geldi dedi sonunda başladı hadi gidiyoruz burdan. Hemen uzaklaştık ordan. Yoldayken malfoy dedi bunlar voldemortun müritleri. Quiddich dünya kupasını darma duman etmişler amk. Dedim tek maçtan kuponu falan yatmıştır başkanın. Yoksa bu kadar sinirlenmez. Maçın şikeli olduğu belliydi zaten. Neyse ertesi gün hogwarts exspresse bindik. Uzun bir yolculuğun ardından okula vardık. Eziyet kaldığı yerden devam ediyor amk.

Okulda ilk sabahımız. Ortak salonda kahvaltı keyfi. Check-in. Bi yandan yiyip bi yandanda dumbledorenin zırvalarını dinliyoruz. Baktım sağ tarafta hermonie. Kibar kibar zıkkımlanıyor. Seslendim buna. Dedim ekledim seni faceden niye kabül etmedin. bu dedi faceye girmiyorum pek. Her kız aynı yalan amk. hayır bide hogwartsdayız. Zeytinburnu endüstri meslek lisesinde değil. Kezban her yerde Kezban. Neville döndü dedi ben kabül ettim seni. Dedim bir profil resmi maks.üç beğeni alan adamsın. Hagrid caps lock açık çok güzel çıkmışsın diye yorum atıyor. Kabül etsen nolur etmesen nolur amk.

Bu yıl okulda üç büyücü turnuvasımı ne varmış. Hepimiz ortak salonda toplandık. Başka okullardan öğrenciler falan gelcekmiş. Bu turnuvanın galibi acayip prestij sahibi oluyormuş. Neyseki harrynin yaşı tutmuyor. kahraman olamaz bu yıl ibne. O yüzden malfoyla bizde rahatız. Diğer okulların öğrencileri geldi. Ortak salonun kapıları açıldı. Lan bi sürü kız girdi içeri. Önlerindede bi tane dev karı. O kadar hermonienin içinde senin ne işin var amk. hermoniye döndüm dedim hanımların dikkatine kız meslek lisesi ayağımıza gelmiş. Bu dedi onlar yarışmada bizim rakibimiz olacak falan. Dedim bence onlar senin rakibin olacak. Okulda iyice götün kalkmıştı. Şimdi bi değerin kalmadı.

Neyse Dumbledore kalktı gitti dev kadının yanına. Kız meslek lisesinin müdürüymüş o kadın. Hoş geldiniz okulumuza falan diyor. ben önce kadına baktım sonra hagride baktım. Sonra bir daha kadına baktım. Vay amk neden olmasın. Sonra başka bir okul daha girdi içeri. Ellerindeki sopalarla yerlere vurmalar falan. Alayı artist amına koyim. Özel okul belliki. Neyse dumbledore çıktı kürsüye. Dedi üç büyücü turnuvasına her okuldan sadece bir kişi katılacak. Gece yarısına kadar ateş kadehine isminizi yazıp atacaksınız. İyi düşünün bu işin geri dönüşü yok. bağırdım dedim her yarışmada aynı şey. Acunda survivor için aynı şeyi söylüyor. Ormanda yarışmacılara yemek veriyolar. Bilmiyomuyuz sanki amk.

Neyse ertesi gün okula ateş kadehi diye bir zımbırtı koymuşlar. İlk gördüğümde olimpiyat meşalesi sandım amk. Herkes onun etrafında toplanmış. Öküzün trene baktığı gibi izliyolar. Neyse bizim cedric girdi içeri. Gryffindor’lu piçin teki. İnsanların kanını emecek bir tip. görseniz bundan olsa olsa vampir olur dersiniz. Dumbledore’nin göt kılı amk. ateşin içine ismini attı. Herkes alkışlıyo falan. Sonra krum geldi oda attı ismini. Malfoyla biz krumu destekliyoruz. Sikerim cedrici. Ronun gerizekalı ikizleri geldi. Kadehe isimlerini atmaya çalışıyorlar. Herkes yasağı büyüyle delme derdinde. Hayır madem yaşı tutmayanlar ateş kadehine yaklaşamıyor. İsminizi kağıtdan uçak yapıp fırlatın amk. bunuda benmi söyliyim.

Neyse kızların okulundan fleur diye sarışın bi kız geldi. Etrafta hoca yok bende yaktım bir sigara gittim yanına. Bu ateş kadehine ismini attı. Herkes alkışladı falan. Kız dönüp yüzüme bile bakmadı. Bende sigaram bitince izmariti attım kadehin içine. Baktım herkes bana bakıyor. Hepinizmi çevreci oldunuz amk. yere atsak laf edersiniz. Yasak ormana atsak laf edersiniz. Götümdemi söndüriyim sigarayı amk. neyse yarın gece okulda balomu ne varmış. Bir an önce kız bulmam lazım. Yoksa gryffindorlu şişkoyla köşede kaymak birası içmek zorunda kalcam amk.

Bu akşam balo var. dans etcek birini bulmam lazımdı. hermonieye teklif ettim kabül etmedi. Lunaya teklif ettim kabül etmedi. Ginnye teklif ettim kabül etmedi. Karakterimi sikip attım. Ruhumu şeytana sattım. Gittim nevilleye teklif ettim oda kabül etmedi amk. Tek tabanca gidioz baloya. Neyse ortak salona doğru gidiyorum. malfoy geldi yanıma. Dedim kanka ateş kadehi sonuçları ne zaman açıklancak amk. çıkardım telefonu girdim safariden e-hogwartsa. Bu dedi boşuna bakma oraya. Yarışmacıları dumbledore açıklıycak. Dedim bende katılcam. Bu dedi nasıl katılcaksın yaşın tutmuyor falan. Tuttum bunun sarı kafasını. Dedim rahat ol kanka. bu sene harrynin eline veriyoruz.
Malfoyun çekilmez muhabbetinden sıkıldım dedim ders çalışmam lazım kanka kütüphaneye gidicem. Bu tamam dedi. Anlamasın diye kütüphaneye doğru yürüyorum. Baktım buda gözleriyle beni izliyor amk. sanki karanlık tarafı satıp harryle buluşcam. Döndüm buna dedim şüpheci olma bu kadar amk. ben davamızı satarmıyım. Elimle yılan işareti yaptım. Bu memnun oldu kafasını sallayıp gitti. Dedim madem kütüphanenin önündeyim bi içeri girip bakayım. ulan dört yıldır okuldayım. sırlar odasından öğretmenler tuvaletine kadar her yeri gördüm. Kütüphanenin yanından bile geçmedim amk.

Neyse girdim içeri. Baktım hermonie. oturmuş ders çalışıyor. Yanına gittim bunun. İlgisini çekmek için raftaki kitaplara falan bakıyorum. Aldım elime bi kitap. Baktım asasını satan bilge. Arka kapaktaki yorumları okumaya başladım. “harika bir kitap genç büyücülerin yolunu aydınlatacaktır” albus dumbledore. “okullarda ders olarak okutulmalı” çatlak kazan times “yarısında bıraktığım kitaptır” ekşi sözlük hiçbir büyüyü beğenmeme timi. Hermoniye döndüm dedim sana bu kitabı tavsiye ederim. Bi sürü ödül falan aldı. Hermonie dedi ne ödülü. Dedim tam bilmiyorumda nerdeyse felsefe taşını bile bu kitaba veriyolardı amk. bu dedi kitaplara ilgi duyman beni çok şaşırttı. Dedim savaş ve barış, 9.uncu hariciye koğuşu gerçi onu daha bitiremedim, fotomaç falan ne varsa okurum ben kızım.

Okula deli göz moody diye bir hoca gelmiş. Karanlık sanatlara karşı savunma dersine giriyor. Neyse malfoyla girdik derse. Herkesi tek tek kaldırıp bildiği lanetleri soruyor. İlk ronu kaldırdı bu. Dedi bana bi lanet söyle. Bu dedi babam imperius diye bir lanetten bahsetmişti. Hoca manyağın teki amk. Çıkarmış bir örümcek asasıyla onu sınıfta gezdiriyor. Dedim hocam ne laneti bu amk. Örümcek içinden size lanet okuyor. Bu kaldırdı beni. Dedi sen söyle bi lanet. Dedim lanet olsun bu hayata lanet olsun bi şehir. Herkes anlamsız gözlerle bana bakıyor. Hiçmi youtube’a girmiyorsunuz amk. Bu tebeşir attı suratıma otur diye bağırdı. Örümceğe eziyet çektirmeye devam ediyor. Hermonie kalktı bağırdı yeter diye. Görmüyomusunuz acı çekiyor falan. Dedim hocayla nası konuşuyorsun sen zilli. Disipline verin hocam. Moody aldı örümceği hermonie’nin sırasında öldürdü. Hermonie korkudan ağlıyor amk.

Neyse akşam oldu. Slytherin yatakhanesine gidicem diye gene gryffindorun önüne geldim. Sikicem artık bu merdivenleri. Her gün başka bi yerde uyuyom amk. göçebe gibi. Neyse girdim içeri. Baktım Harry tek başına. Şöminenin karşısına geçmiş sap gibi duruyor. Geçenlerde akrabasımı ne hapisten kaçtı. Belalı gibi geziniyor ortalıkta. Neyse bu geldiğimi gördü. Dedi burası gryffindor yatakhanesi bu yaptığın kural dışı falan. Dedim sendenmi öğrenicem kuralları amk. bu dedi kendi bölümüne gitmen için seni uyarıyorum. Ulan ben dellendim amk. dedim kime güveniyosun lan sen. dört göz. Siriusamı? Semtden abilerimi saydırma bana amk. baktım şöminedeki ateşten ses geldi. Kim bu içerdeki Harry diye. Ulan bi baktım ateşin içinde siriusun yüzü. Korkudan götüm tutuştu amk. dedim abi burdamıydın bilsem rahatsız etmezdim falan. Harryle arada şakalaşıyoruz böyle. hapisten yeni çıkmış adam amk. ne yapacağı belli olmaz. Bu hemen dışarı çık diye bağırdı. Dedim peki abi kendine iyi bak. Harry ibnesine sirius abime tesbih hediye etcem yarın gelip alırsın deyip çıktım odadan. ulan dua etsinler orda ramazan abiyi aramadım. Ramazan abiyi arasam göt gibi kalırdı amk siriusu. Ramazan abimin çorumda bakkalı bile var.

Büyük gün geldi çattı. Dumbledore yarışmacıları açıklayacak. Ateş kadehinin çevresinde bütün okul toplandı. Dumbledorenin bi takıntısı var. nerde kalabalık görse 1 saat konuşur amk. bu başladı gene bi yandan hogwarts tarihi, bi yandan yarışma kuralları falan. Aradada okulun başarısız öğrencilerini eleştiriyor. Bunu yaparkende sürekli bana bakıyor. en sonunda ben dayanamadım yanlış konuşuyorsun diye bağırdım. Bu dedi neyi yanlış konuşuyorum? dedim böyle bir edepsizlik olmazki. Millet seni 1 saat dinlemek zorundamı ya. Bu diyor yapıcı bir konuşmaydı falan. Dedim böyle bi yasal hakkın yok. dersle ilgili konuşma yapıosun. 25 dakika mcgonagall konuştu. 1 saatdir sen konuşuyorsun amk. malfoyda beni sakinleştirmek için elime falan dokunuyor. Fırsattan istifade napıosun sen amk. dumbledore beni okuldan atmakla tehdit etti. Bu meseleyi sonra konuşucaz dedi. ateş kadehinin yanına gitti. Kızlara artislik yapıcam diye bu sefer fena göte geldim amk. neyse üç büyücü turnuvasının yarışmacıları açıklanıyor.

Ateş kadehinin içinden önce bi kağıt fırladı. Dumbledore kağıdı aldı. cedric diye bağırdı. Herkes alkışlamaya başladı. Malfoyla biz yuhladık. Sonra bütün slytherin yuhlamaya başladı. Derken bi kağıt daha fırladı. Krum ibnesi çıktı. Ne kadar kıl olsakta alkışladık amk. bu devirde güçlünün yanında olcaksın. Sonraki kağıtdanda fleur çıktı. kız sevinmeye başladı. Dedim elinin hamuruyla erkek işine karışma amk. hermonie döndü diyor o iyi bir büyücü. Eminim erkekler kadar başarılı olabilir. dedim he amk he. Şimdi büyücüsünüz. Ama ilerde çocuk bakıp televizyonda umutsuz kadınlar izleyeceksiniz. Expelliarmus da atarım kariyerde olayına bu kadar kaptırmayın kendinizi amk. Bunun yüzü asıldı. malfoyla biz kahkaha attık.

Neyse dumbledore yarışmacılara başarılar diledikten sonra yatakhaneye gitmek için yerimizden kalktık. Bi baktık ateş kadehinden bi kağıt daha fırladı amk. dumbledore aldı eline kağıdı. Dedim açmayın hocam spamdır. Bu Harry Potter dedi. Dedim aynen oda bi spam sonuçta. Mcgonagall bu nasıl olur falan diyor. dumbledore harrynin yanına gidip kadehe ismini attınmı diye bağırmaya başladı. Harry gene mağdur edebiyatı yapıyor tabi. Dedim yarışmacıları ösymmi belirliyor amk. hileyle hurdayla yarışma yapıyorsunuz. Saatlerdir burda boşa zaman kaybediyoruz. Herkes dediklerime katıldı. Dumbledore’da nasıl olduğunu anlayamadı. Derken bir kağıt daha fırladı kadehten. yeter amk fotokopimi çekiosun. Dumbledore kağıdı yerden aldı okumaya başladı. Dedim boşuna okumayın hocam. Ron’dur kesin. Birazdanda hermonie çıkar. Cemaat torpili gibi sıra sıra giriyolar yarışmaya. Sonra dumbledore Dorthmund-valencia tahmin 1 oranlar 1:55 dedi. Herkes anlamsız gözlerle dumbledore’a bakıyor. dedim o benim tutmuş kuponum hocam. dumbledore kuponun arkasına bakıp ismimi söyledi. Kaptım elinden kağıdı. Dedim hocam kağıdın çevresi yanmış bayi kabül edermi? Hangi piç attı bunu ateşe amk.

Neyse amk yarışmaya bende katılcakmışım. Okulda herkes harryle beni hile yapmakla suçluyor amk. gerçi slytherin benim yanımda. Ertesi gün bütün yarışmacılarda bi koşuşturmaca. Millet sıradaki yarışmanın ne olacağıyla ilgili ipucu falan arıyor. Hayır görende karşımıza ejderha falan koycaklar sanacak. lan alt tarafı bi yarışma. en fazla elimize bi top verip şunu vurun bunu vurun derler. Neyse ilk yarışma günü geldi. Bizi bi çadıra aldılar. Gözlüklü bi kadın geldi herkesle tek tek ropörtaj yapıyor. İlk harryden başladı. Niye ilk Harry amk. gittim bunların yanına. kadın bana döndü. Dedim çok iyide oldu çokta güzel oldu taammı? Bi kere bu sırlar odası olayını çok karıştırdılar falan.

O anda içeri dumbledore ve sihir bakanı girdi. Toplandık bunların çevresinde. Sihir bakanı bir torba çıkarttı. Dedim yarışmadan önce biraz eğlenelim kafamız iyi olsun diyorsunuz yani. Bu bana susmamı söyledi. Bakana bak amk ek iş olarak torbacılık yapıyor bide bize laf ediyor. Dedi kura torbası bu. Bütün yarışmacılar bir tane çekecek. Ben hariç 4 yarışmacıda bir ejderha çekti. Karşımıza ejderha çıkaracaklarmış amk. Sonra sihir bakanı bana döndü. Elimi attım çektim bir ejderha. Elimde hareket ediyor amk. Dedim benimkinin modeli ne? Bakan dedi elindeki ateş sıçan. Şansımı sikeyim amk. Bizede sıçanı denk gelir zaten.

Ben çadırda bekliyorum dışardan sesler falan geliyor. Bütün yarışmacılar ejderhadan altın yumurtayı kaçırmayı başarmış. Harry bile becermiş amk. Kim bilir gene kimin torpiliyle yapmıştır ibne. Kahramanımız ölmesin diye arkada itfaiye ekibi hazırda bekliyordur. Neyse amk sıra bana geldi. Çıktım slytherin dışında herkes beni yuhluyor. El hareketi çektim tribünlere. Hahaha. Etrafıma baktım ejderha falan yok. Çıkardım asayı. Maksat göz korkutmak. Büyü yapabildiğimiz yokki amk. Ama var benimde bi planım.

Neyse ejderha uçarak geldi oturdu yumurtanın üstüne. Şimdi tam sırası. Çıkardım çantadan biber gazını ölümüne sıkıyorum. Bütün okul neye uğradığını şaşırdı. Rüzgarda vardı gaz her yere dağıldı amk. Hayatlarında ilk defa biber gazı yemişler. Herkes öksürüyor oraya buraya kaçışıyor. Slythlerinli piçler ne yapacağımı bildiklerinden gaz maskelerini taktılar. Çapulcu gryffindor sık bakalım, sık bakalım, biber gazı sık bakalım diye slogan atıyor amk. Hufflepuff diren hogwarts diye pankart açtı. Ejderha bile dayanamadı uçtu gitti aq. Koştum yumurtayı aldım. Bu arada hocalar bile tribünden uzaklaşıyorlar. Dumbledore geldi yanıma yakamdan tuttu götürdü beni. Mc gonagall’da bir yandan beni azarlıyor.

Harry, cedric ve krum’un götleri iyice kalktı. Kızlar bunların peşinden ayrılmıyor. Okulda benim yüzüme bile bakmıyorlar amk. Hagrid bile bana selam vermiyor. Harry dün ejderhadan kaçarken bildiğin okulu yıkmuş. Biz iki kilo biber gazı sıktık diye suçlu olduk aq. Neyse bu altın yumurtadan bir ipucu çıkacakmış. Ama sırrını çözemedim. Gittim malfoyun yanına. Dedim kanka bana yardım et. Bu gitti babasına söyledi. Sihir bakanı sıradaki yarışmayı babasına direk söylemiş. Kara göl diye bir yerde suyun altına dalacakmışız. İyide ben yüzme bile bilmiyorum aq Malfoy dedi endişelenme babam sihir bakanıyla konuştu. Bu yarışmayı kaybetmeyeceksin.

Neyse yarışma günü geldi çattı. Herkes kara gölde toplandı. Diğer yarışmacılarla beraber sıraya geçtik. Kolluk, simit, can yeleği, deniz yatağı bütün malzemeleri yanıma aldım. Dumbledore çıktı konuşmaya başladı. İkinci görev suyun altında olacakmış. Bütün yarışmacılardan çok değerli bir hazine çalınmış. Onu çıkarmaya çalışacakmışız. Ben hemen elimi cebime soktum. Parlement cebimde duruyor. Benim hiç bir şeyim çalınmamış amk. Ayağımı suya sokmaya değmez. Neyse top patladı yarışma başladı. Harry falan suya atladı. Ben hala bekliyorum amk. Bağırdım harrye dedim su soğukmu lan. Bu dedi su çok güzel gelsene. Sonra daldı dibe doğru. Ben tam vazgeçecektim. Dedim bari önce kollukları takayım girecekmiş gibi yapayım hemen pes etti demesinler. Arkadan snape geldi itti beni amk.

Bildiğim suda çırpınıyorum aq. Malfoy babam her şeyi ayarladı demişti. Babanın amına koyim boğuluyorum burda. Bir baktım malfoy çıktı sudan. Dedim ne oluyor amk. Dumbledore benim kazandığımı anons etti. Hazinemi çıkarmayı başarmışım. Hazine dediğiniz malfoymuydu. Malfoy için ben küveti doldurup içine girmem amk. Tam tersine malfoy çıkardı beni. Sonra Harry hem ron’u hemde fleur’un kardeşini çıkardı. Gene kahraman oldu ibne. Adam yere tükürse kahraman oluyor amk. Cedric’le krum’da görevi geçti. Sonuçta hepimiz finale kaldık.

Final günü etrafta şenlik havası var. Bir yandan bando çalıyor bir yandan yarışmacılarda göt korkusu. Yeni yarışmanın ne olacağını bu sefer bilmiyoruz amk. Tabi artık benim sikimde değil. Buraya kadar gelme başarısı bana yeter. Hem kazanıp ne yapcam aq. Para ödülü bile yok. Neyse dumbledore çıktı gene kürsüye. Dedi sıradaki görevde bir labirente gireceksiniz. Bu labirentde karşısınıza ejderha çıkmayacak kendinizle mücadele edeceksiniz. Labirentde insanların değiştiğini göreceksiniz falan. 5 kişi giriyoruz labirente aq değişsek ne olur. Deli göz moody kupa saklamış labiretin içine onu bulacakmışız. Neyse bu yarışma basit. Labirentde iki tur atar çıkarım. Kupalar sizin şampiyonluk bizim olsun.

Neyse hepimiz labirente girdik. Ben yaktım bir sigara dolanıyorum ortalıkta. Kupa o kadarda umrumda değil. Hem torpilli potter çoktan eliyle koymuş gibi bulmuştur amk. Beş dakika geçti, on beş dakika geçti hala kimseden ses yok. Dumledore pes ederseniz asanızdan kıvılcım çıkarın demişti. Asa kullanmaktan ne anlarım ben amk. Bu güne kadar lumos büyüsünü bile becerememiş adamım. Yalnız başıma ortada kaldım. Aniden harryle cedric önümden koşarak geçtiler. Bende bok var gibi koştum peşlerinden. Lan bi baktım kupa önümüzde duruyor. Hazır bulmuşken bunlara bırakırmıyım amk. Üçümüzde kupaya doğru koştuk. Aynı anda kupaya dokunduk. Bir anda mezarlık gibi bir yere geldik.

Dedim ne oluyor amk öldükmü?  Hepimiz şaşkın şaşkın etrafa bakıyoruz. Harry mezarın tekinin üstünde yazanları okuyor. Gittim yanına bunun. Dedim şu işe bak. Dedelerimizin mezar taşlarını bile okuyamıyoruz. Bu bana döndü tom riddle dedi. Başın sağolsun dedim ne diyeyim akraba falanmı? Harry anahtara koşun diye bağırıyor. O anda öldür onu kıl kuyruk diye bi ses duyduk. Akramızı bi döndük fare suratlı bir adam bize doğru yaklaşıyor. Dedim bekçi geldi boku yedik. Bizi mezar hırsızı sanacak amk. Cedric direk asasına davrandı. Bekçi ondan önce davranıp bastı avada kedavrayı. Cedric yere yığıldı. O anda harryle ben neredeyse ağlayacaktık yalan yok. Şoka girdik amk.

Kıl kuyruk asasını harry’e yöneltti. Bu ibneyi aldı mezarlık taşına sabitledi. Sonra asayı bana çevirdi. Dedim valla benim bunlarla bi alakam yok abi. Ben akrabanın mezarını ziyarete geldim. İki dua okuyup gidecem söz. Bu defol dedi. Dedim akrabayı o kadar sevmezdim zaten. Yaşarken ne hayrını gördük. Koştum bi taşın arkasına saklandım. Çıkardım telefonu rehberden isim arıyorum. Dayıoğlu, dayıoğlu iş, dayıoğlu cep. Dumbledore, dumbledore. Nerde bu amk. Bir ara kafamı çıkardım baktım bu kıl kuyruk ateşte yanan kazana kemik falan atıyor.  En sonunda kendi kolunu kesti attı mal. Nasıl bir yamyamsın sen amına koyim.

En sonunda kazan yanmaya başladı. Ortaya siyah cübbeli, yamuk burunlu bir adam çıktı. Kıl kuyruk buna kafanlık efendimiz deyip duruyor. Dedim bu lord voldemort amk harry şimdi siki tuttu. Voldemort kıl kuyruktan asasını istedi. Kolunu uzat dedi. O anda çevresine bir sürü maskeli adam ışınlandı. Adam takımı topluyor amk. Sonrasında duygusal bir konuşmaya başladı. Hoşgeldiniz dostlarım, aradan tam 13 yıl geçti. Şimdi tekrar karşılaştık falan bir şeyler zırvalıyor. Bunların yanına gidip tek tek azarladı beni niye aramadınız diye. En son kişinin maskesini indirdiğinde bi baktım lucius. malfoyun babası amk. O an dedim götü kurtardım.

Çıktım hemen yerimden. Dedim hoşgeldiniz lordum ben sizi hep aradım. Hep aradığınız abone şu an başka bir kişiyle konuşuyor diyor. Kimle konuşuyorsunuz bu kadar amk. Neyse benim suçum yok yani. Size harry’i ben getirdim dedim. Bari gözüne girelim amk. Bu kenara çekilmemi söyledi. Hemen gittim malfoyun babasının yanına nasıl olsa akraba sayılırız. Voldemort gitti cedric’in yanına kafasını ayağıyla iteliyor. O anda harry bağırdı dokunma ona diye. Dedim gerizekalı herkes senin varlığını unutmuştu. Belki susup götü kurtarabilirdin. Toplum gönüllüsümüsün sen amk. Voldemort sinirlendi gitti harrynin yanına onu aşşağılamaya başladı.

Bu harryi serbest bıraktı. Harry yere düştü. Asanı kaldır potter, ayağa kalk falan diyor. Nasıl duello yapılacağını öğrettiler demi diyor bide. Hogwarts’ın eğitim sistemindeki bozukluğa gönderme var amk. Buna bende katıldım. Dedim lordum hiç bir şey öğrenemiyoruz hep ezber. Lucius susmamı söyledi beni kenara itti. Harry asasını aldı ayağa kalktı. Voldemort asasıyla harryi yerlerde sürüklemeye başladı. Aferin harry ailen seninle gurur duyardı falan diyor özellikle iğrenç muggle annen.  Sonra harryi tekrar ayağa kaldırdı. Harry direk gitti mezarlığın arkasına saklandı. Voldemort seni öldürürken yüzüne bakma istiyorum saklanma falan diyor.

Harry sinirlenip çıktı voldemortun karşısına. Ulan o kadar laf etti hiç birine alınmadın. Bunamı sinirlendin amk. Kaçıp gitsene neyi bekliyorsun. Neyse bunlar asalarını çektiler. Voldemort aveda kaderva dedi. Harry her zamanki gibi öğrendiği tek büyü expelliarmus amk. Barcelone bayburt maçı gibi. İki büyü karşı karşıya geldi. O sırada meydana harrynin annesinin, babasının, kayınçosunun, cedricin hayaleti falan çıktı. Olay iyice aşiret meselesine döndü amk. Harry’nin babası bağlantı koptuğunda hemen anahtara koşmalısın sana zaman kazandırmak için biraz kalabiliriz falan diyor. Lan ttnetlemi bağlanıyorsunuz amk bağlantı niye kesilsin. Cedric’de cesedimi babama götür diyor o arada. Adam ölmüş hala kendi menfaatini düşünüyor. Neyse harrynin annesi tatlım hazırsın hadi bırak dedi. Harry büyüden çekildi koştu cedric’in yanına doğru koşuyor. Voldemort o ara harry’nin akrabaların hayaletleriyle uğraşıyor. Baktım ibne kaçıyor koştum bunun peşinden. Bu büyüyle anahtarı yanına çekti. O anda tuttum bunun kolundan bir anda yarışma alanına geri döndük.

Bir yandan bando sesleri bir yandan sevinç çığlıkları. Ben şimdi boku yedim amk dumbledore’a ne hesap vercem. Harry cedric’e sarılmış ağlıyor. Bende ikisine birden sarılıp ağlamaya başladım. Bir yandanda kanka doğru anı bekliyordum sen kaçmasan ben seni kaçıracaktım diye fısıldıyorum. Bi anda dumbbledore geldi harry’i sakinleştirmeye çalışıyor. Herkes bir anda sustu. Hocalar başımızda toplandı. Harry voldemort geri döndü diye bağırıyor. Bende ona eşlik edip amına kodumun lordu geri döndü diye bağırıyorum. Deli göz moody harry’i aldı götürdü. Bende snape’e kaldım amk. Tuttu kolumdan çekiştirerek götürdü beni. bu beni götürürken tribünlere döndüm. bağırdım dedim hermonie gelip beni teselli etsene kaşar. demin bir travma yaşadık amk.

Ertesi gün dumbledore büyük salonda konuşma yaptı. lord voldemort’un geri döndüğünü söyledi. cedric’i okul olarak andık. dumbledore saatlerce öğrencilere nasihatler yağdırdı. deli göz denilen manyak aslında bir azkaban kaçağıymış. gerçek deli göz moody’i hapsetmiş. onuda azkabana geri gönderdiler. neyse beni disipline verdiler. kurulda kendimi savunmak için bildiğin ter döktüm. hayır birazda suçu kendinizde arayın amk. üç büyücü turnuvasını 5 kişi yaparsanız karışıklık çıkması normal. okulda gene en sevilmeyen adam oldum. malfoy bile benden daha sempatik amk. slytherin’e geçiş yapmak zorunda kaldım. malfoy’la orada teşkilat kuracağız. bu yılda şans eseri okuldan atılmadım.

 

Kaynak: Bu yazı Rohanli tarafından Parodika.com için yazılmıştır.