blank

Bu hafta vizyona girecek filmler

24 Temmuz haftası komediden, korkuya 8 yeni film seyirciyle buluşuyor. İşte o filmler;

Deccal

Özgür Bakar’ın yönetmenliğini üstlenen yerli korku yapımı Deccal en dikkat çeken filmlerden birisi. Bakar’ın 5. filmi olan Deccal pagan mitolojisinden, şeytan’ın yeryüzünde ineceği yere kadar ayrıntıları filmine eklediğini belirtiyor. Filmin konusu ise şöyle;

Sıkıntılı günler geçiren Duygu, yattığı hastaneden çıktıktan sonra Nurdan adında zengin ve bir o kadar da gizemli bir kadınla tanışır. Kadın duyguya maddi manevi yardımda bulunmayı teklif eder ve Duyguda bunu kabul eder. Aynı evde oturmaya başlayan Nurdan ve Duygu bir süre iyi günler geçirir. Ancak Duygu’nun evde gerçekleşen bir takım gariplikleri fark etmesi ile durum değişir. Kabuslar, sesler ve hareket eden gölgelerden sonra psikolojisi dahada bozulan duygu evden ayrılmak ister ancak bu kurtuluş olmayacaktır. Tüm insanlığın sonunu getirecek olan gelmiştir.

Kutupta Macera (Operasjon Arktis)

Ailelerinin meslekleri sebebiyle sürekli taşınmak zorunda kalan 3 kardeş, ailelerine isyan eder ve bulundukları bölgede ki Spitsbergen buzul adasına giderler ancak mahsur kalırlar. Kutup ayıları ve açlığa karşı bir mücadele vereceklerdir.

Kağıttan Kentler (Paper Towns)

Roman uyarlaması olan Kağıttan Kentler küçüklüklerinde birbirine ilgisi olan ancak kız tarafının taşınması ile birbirlerinden ayrılan bir ikilinin 9 yıl sonra karşılaşmasını işleyen bir filmdir.

Beden (Body)

Zor bir dönem geçiren bir polis dedektifi ile hasta kızının karşılaştıkları zorluklarla ve ölümle başa çıkmaya çalışmaktadır. Bu mücadele sırasında karşılarına Anna isminde bir psikolog çıkar ve her ikisininde hayatını düzeltmeye başlayan doktor aynı zamanda onların ölümle ilgili görüşlerini de değiştirecektir.

Acemi Çapkın (Caprice)

Clement ismindeki kahramanımız kadınlardan korkan ve çapkın kavramına çok uzak bir adamdır. Bir gün hayranı olduğu kadınla sevgili olur ve bu inanılmaz durumuna ayak uydurmaya çalışır ve eğlenceli olaylar gelişir.

İki Aşk Arasında (How to Make Love Like an Englishman)

Bir üniversitede edebiyat profesörü olan Richard, gündüzleri görevini yerine getirirken geceleri fantezilerinin peşinde koşmaktadır. Bir gün öğrencisi ile evlenmeye karar verir ancak o günlerde başka bir kadına aşık olur. Bu karmakarışık içinde kendini sorgulamaya başlar.

Son 5 Yıl (The Last Five Years)

Jamie kariyeri yükselişe geçmiş bir roman yazarıdır. Diğer kahramanımız Cathy ise bir oyuncudur ancak mesleğinde sorunlar yaşamaktadır. Bu iki zıt durumlarda olan aşıkların 5 yıllık dönemini işleyen film işlerimizin hayatımıza yaptığı etkileri açıkça gösteriyor.

Darağacı (The Gallows)

Küçük bir kasabada lise tiyatrosunda başrol oyuncusu talihsiz bir kaza sonucu ölmüştür. Olaydan tam 20 yıl geçmiştir ki aynı öğrenciler bu oyunu tamamlamak isterler ve bir araya gelirler. Arkadaşlarını anmak için yapılan bu plan kazanın ardındaki gizemleri en korkunç hali ile öğrenmeleri ile yön değiştirir.