blank

Görme Probleminiz Mi Var ? Biraz Doğa Sizi Tedavi Edecek

Bundan yaklaşık 40 yıl sonra  insanların yarısı (5 milyar civarı kişi miyop olacak) görme bozukluğu yaşayacak .1 milyar kadar insan , kalıcı körlük yaşayacak.Bunu önlemenin bazı güzel yolları var: Her gün saatlerce bilgisayar ve televizyona bakmak yerine başımızı daha güzel taraflara çevirmek ve doğaya çıkmak.

tumblr_kzblmsBhq21qzdiqvo1_500

2050 yılında 5 milyar miyop insan olacağı ve son 30 yıl içinde bu sayının 2 katına ulaştığı Medical Daily’nin yeni araşırmalarından bunu tabi ki teknolojiye borçluyuz. Vision Council ‘in yayınladığı rapora göre günde dokuz saatimizi bilgisayar, telefon ,televizyon gibi ekranlar başında geçirdiğimizi ortaya koydu. Ekran başında geçirdiğimiz her vakit bize göz problemi olarak geri döneceği yönünde.Sadece ekranlardan değil kapalı mekanlarda geçirdiğimiz vakitte bu rahatsızlıkları tetiklemekte çünkü çok fazla ışığa ya da ışığın yokluğuna maruz kalmaktayız.Doğal ışıklar gözlerimiz için çok faydalı ve doğal ışıklar retinadaki dopamin salınımını uyarmakta ve gelişme süresince bu sinir ileticiler gözdeki miyoba dönüşen elongasyonu engellemekte.

beautiful-boy-girl-love-nature-Favim.com-301190

Miyop ne yazık ki te  davisi mümkün bir hastalık değil ve geri dönüşü yok . Ve artık bu yazıyı da o ekranlardan birinden okuduğunuza göre şimdi hemen neden doğaya çıkmıyorsunuz? Evet hadi ekranı kapatın ve temiz havayı içinize çekin ! Daha mutlu bi benlik ve daha iyi gören gözler için.

bajnfryj80h3nz70p