blank

Game of Thrones setini merak ediyor musunuz?

Game of Thrones dizisinde figüran olmak için binlerce kişinin arasından seçilen Felipe Ferri, internet üzerinden anılarını anlattı.

1(108)

 

İspanya’da Game of Thrones filmi için verilen “Game of Thrones dizisinde figüran olmak ister misiniz?” duyurusuyla birlikte 3 bin 500 kişi başvuruda bulunmuş ve sattlerce sırada bekleyen adaylar seçmelere katılmıştı. Elemeleri geçen adaylardan Felipe Ferri, Dubrovnik’teki sette günlük 35 euro karşılığında, 5 gün boyunca rolünü canlandırdı ve yaşadıklarını internet üzerinden paylaştı.
Kral Joffrey karakterinin düğün yemeği ve vurulma sahnesinde rol alan Felipe Ferri, “Sette geçirdiğim beş gün inanılmazdı. Sabah saat 4’te buluşma noktasından alınıyor ve akşam 7’de alındığımız yere geri bırakılıyorduk. Her şey çok heyecan vericiydi. Uzun bekleme saatleri bile benim için hiç sorun olmadı. Bütün günü o inanılmaz kostümlerin içinde geçiriyorduk. Çevremde asil adamlar ve kadınlar, askerler, hizmetkarlar ve uşaklar geziyordu” diye yazdı.

2(47)

 

 

Set ortamından çok fazla etkilendiğini de söyleyen Ferri, bir süre sonra zırhla gezen aktörlerin sahiden asker olduğunu sanmaya başladığını anlatıyor. Ancak bilinçaltında tüm bunların gerçek olmadığını, tüm o tarihi karakterlerin aslında herkes gibi bugünün insanları olduğunu bilmenin tuhaf olduğunu da ekliyor:

“Bir noktadan sonra her şey gerçek gibi geliyor. Buna inanmaya başlıyorsun. Aslında korkutucu bir durum… Ama aynı zamanda son derece eğlenceli de. Aklınız Ortaçağ’da olduğunuza dair bir yanılgıya düşünüyor ama şöyle bir kafanızı çevirdiğinizde, görüyorsunuz ki Ortaçağ kılığındaki uşak iPhone ile oynuyor!”…

 

3(29)