blank
FILE - In this Nov. 6, 2007 file photo, the Facebook logo is displayed at a Facebook announcement in New York. A report in the tech blog AllThingsD says Facebook and Yahoo have reached a deal that settles their patent squabbles and expands their licensing and advertising partnership, according to reports, Friday, July 6, 2012. (AP Photo/Craig Ruttle, File)

Facebook Kendi Tarayıcısını Kullanmaya Hazırlanıyor

Günümüzde Facebook’u sadece bir sosyal platform olarak adlandırmak gerçekten zor ve bu durum bir çok kişi tarafından tehlikeli olarak görülüyor. Kullanıcıların aradığı herşeyi tek bir yerde toplayan Facebook şimdi de kendi tarayıcısı üzerinde çalışıyor. Son dönemlerde iOS ve Android uygulamasını oldukça geliştiren Facebook şimdi de kullancısını daha fazla zaman geçirmeye zorlayacak gibi duruyor. Facebook uygulaması içerisinde bir linke tıklamanız durumunda tarayıcınız tarafından açılan sayfaya göz diken Facebook kendi uygulamasını kullanmaya devam etmeniz için Facebook’a entegre bir tarayıcı üzerinde çalışıyor.

 

facebook-1
Yukarıda yer alan  görsel, Facebook’un şu anda mevcut olan sistemi yani bir URL uzantısına tıkladığınızda mobil tarayıcınız devreye girmeden Facebook sizi bu şekilde bir kısma aktarmakta. Bu kısımda Facebook’ta paylaşma seçeneği, URL’yi Messenger’dan arkadaşlarınızla paylaşma gibi özellikler mevcut.
facebook-2
Burda yer alan görsel ise Facebook’un yeni tarayıcı denemesi. Bir arama kutusu bulunuyor ve sosyal medya paylaşım ikonları daha düzenli.  Peki siz ne düşüyorsunuz? Sizce Facebook bu uygulamadan alnının akıyla çıkacak mı?