blank

Eiji Tsuburaya kimdir? Neden Doodle oldu?

Google 7 Temmuz Doodle ilginç bir doodle ile uzun süredir ilk defa dikkatleri bu kadar üzerine çekti.

Eiji Tsuburaya 144. doğum gününe özel olarak hazırlanan bu  Doodle harika bir oyunla bizi karşıladı. Google Eiji Tsuburaya’nın 144. Bize içerisinde 10 adet oyun oynatan Doodle neden Doodle oldu? Japonların en sevilen film yönetmeni olan Eiji Tsuburaya filmleri saymakla bitmez. Eiji Tsuburaya 7 Temmuz’da doğan ve  69 yaşında hayata gözlerine yuman ünlü yönetmenin hayatını sizlere için biraz açalım.

Fukuşima’da doğan Eiji Tsuburaya, Godzilla ile ilk harika ötesi eserini vermiştir. Google’da arama yapmak yerine OK tuşuna başınca oyun açılır. 1-10 Level arasında olan oyunda bina yapmaktan insan giydirmeye kadar her oyun bulunabilir. Duvara yapıştırı sürmeniz gerekirken giysiyi tam oturtmanız gerekmektedir. Burada Google sizlere güzel bir oyun sunmaktadır.

Google 7 Temmuz Doodle oyunlar bizlere Eiji Tsuburaya’nın yapmış olduğu ve ilk kez kullanılan sinema efektlerini göstermiştir. Ramazanın 19. gününe özel tüm kullanıcılar oynamaktadır. Mobilde zaman geçirmeye birebirdir. Oyunu tekrar oynamak istersen Google.com adresini bir kez daha ziyaret etmeniz gerekir.