blank

Dünyanın en aşırı uçlardan yapılan 5 vücut modifikasyonu

Bedenimizi süslemenin yada isteğimiz doğrultusunda şekillendirmenin günümüzde onlarca yolu var diyebiliriz.

Bedenin farklı bölgelerine piercingler takmak, farklı şekillerde yapılabilen onlarca dövme hatta deri altı implantları.. bunlar bedeninizi standart bir insan vücudundan farklılaştıran bir çok insanın kabul ettiği sanat dalları. Peki ama inanış biçimleri ve gelenekler ile birlikte eskiden günümüze devam eden vücut modifikasyonlarına ne demeli? Eskiden bir sopa yardımı ile işlenen dövmeler günümüzde teknolojik makineler ve antialerjik boyalar ile yapılmaya başlandı. Bunun kadar eski bir gelenek bile günümüzde zamana uyum sağlayabilmişken bazı kabileler halen geleneklerinden vazgeçmedi. İşte sizler için en korkunç 5 vücut modifikasyonunu bir araya topladık, umarız yaptırmazsınız.

 

1-) Boyun Germe

Kayan adlı bir kökene sahip kadın bireylerin pirinç halkalar ile günümüzde bile yaptığı belki de en zorlu vücut modifikasyonudur. Çoğu zaman zürafa kadın olarak da bilinen bu modifikasyonda kullanılan halka sayısı 25 tane olabilmektedir. Çocuklarda 5 yaşından itibaren başlayan bu gelenek yıllardır zarar görmeden korunmaktadır.

 

 

A rarity in Myanmar, a woman models her brass neck rings, Loikaw, Burma (Myanmar), 1994

2-) Dudak Genişletme

Çoğunlukla Afrikalı kabilelerde bulunan bu gelenek sayesinde günümüzde 10 bin civarında dudağı genişletilmiş insan yaşamaktadır. 12 santim ve üzeri olabilen bu boşluk kişinin kabiledeki konumunu da simgeler.

image105-578x385

 

3-) Burun Genişletme

Apanti kültürüne ait bir gelenek olan burun genişletmenin asıl amacı kendilerini korumaktı. Bu şekilde daha az çekici görünerek dışarıdan gelecek istilacılara karşı korunabileceklerini düşünen kadınlar yüzyıllar içerisinde bunu gelenek haline getirdiler. Tahta tıkaçlarla burunlarına alışılmışın dışında şekiller veren kadınlar Hindistan’da bulunuyor.

image108

4-) Deri Kazıma / Soyma

Tek bir ülkeye yada kabileye ait diyemeyeceğimiz bu deri şekillendirme geleneği dünyanın farklı yerlerinde görülsede günümüzde ağırlıkla Papua Yeni Gine ülkesinde ve Sudan taraflarında görünmektedir.

 

image110

 

5-) Diş sivrileştirme

Filipinler’in yerel kabilelerinde halen devam etmekte olan bu geleneğe göre kadınların  üst dişleri özel bir bıçak yardımı ile törpülenerek bu görünüme kavuşturuluyor. Acı verici olan törpüleme seansı zararlı olmasına rağmen halen devam etmekte.
image116

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
blank
Canınızı seviyorsanız bu nehre düşmeyin