in ,

Dikkat Android ve iOS Cihazlar Radyo Sinyalleri ile Hackleniyor!

Fransız güvenlik birimi ANSSI, mobil cihazları radyo dalgaları ile hacklemeyi başardı. Hackerların birçok şekilde açıklar sayesinde mobil cihazlara girdikleri ve çeşitli zarar verdikleri zaten biliniyordu.

Son gelen bilgilere göre radyo dalgaları kullanılarak’ hack olayı, artık bu olayların ne kadar ciddi boyutlara ulaştığını gösteriyor. Fransız ANSSI güvenlik birimi, elektromanyetik sinyaller ile Android ve iOS cihazlarda bulunan mikrofonları hedef alarak erişim sağlayabildiklerini açıkladı. Yani Siri ya da Google Now’u kullandığınız sırada hackerlar, cihazınıza radyo dalgaları sayesinde erişim sağlayabiliyorlar. Bu sayede haberiniz olmadan bir linke, mesaja ya da uygulamaya yönlendirilebilirsiniz ve bu veri güvenliği açısından çok ciddi problemlere yol açabilir.

ANSSI araştırmacıları, küçük bir sırt çantasına sığacak ekipmanla, sadece 3 metre uzaklıktan bile bu işlemin gerçekleştirebildiklerini belirttiler. Bu konuda size en büyük tavsiyemiz, herhangi bir linke tıklamadan önce linke dikkat etmeniz sizi bu risklere karşı biraz olsun koruyabilir

Written by Zülfü Şahin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Twitter’da Açığı Bulan İki Türk, ABD’ye Gidiyor!

YouTube’un en çok kazananları listesini yayınlandı!