blank

Dark Passage Takımından Kaptana Elveda!

Türkiye’nin önde gelen eSpor takımlarından biri olan Dark Passage’dan ayrılık haberi geldi. Takımın yıldız oyuncusu ve kaptanı olan Koray “Naru” Bıçak’ın ayrıldığı dedikoduları kesinlik kazanırken, gideceği takım hakkında bir açıklama yapılmadı.

Dark Passage takımının resmi Facebook sayfasından yapılan duyuru ile Koray “Naru” Bıçak’ın ayılık sebebi açıklandı.

 

Kaptan için yuvadan uçma vakti…

3 koca yıl, 3 Türkiye Şampiyonluğu, 6 Mevsim Şampiyonluğu, Dreamhack 2013’de 2.’lik, Balkan Şampiyonluğu, 3 Wild Card Elemesi ve 1 Dünya Şampiyonası, onlarca MVP ödülü ve daha sayamayacağımız bir çok başarı…

Profesyonel kariyerine takımımız ile başlayan, sayısız başarıya imza atan, adı Dark Passage ile özdeşleşmiş, bizimle beraber bir efsane haline gelen takım kaptanımız Koray “Naru” Bıçak için yeni bir macera zamanı…

Koray’ı kadrosuna katmak isteyen takım ile yaptığımız uzun görüşmeler sonucunda anlaşma sağlandı ve transferin gerçekleşmesi bonservis bedeli karşılığında kabul edildi.

Koray’ın gitmesine neden izin verdiniz?

eSporculuk her ne kadar keyifli ve güzel olsa da ömrü kısa olan, belli bir yaşa kadar devam edebildiğiniz bir iş. Bu bağlamda oyuncuların eSporcu olmak adına feda ettikleri eğitim, sosyal hayat, emek ve zamanın kariyerlerinin sonuna geldiğinde özellikle maddi anlamda bütün bu fedakarlıklara deymiş olması gerekiyor. Kısacası oyuncuların eSpor ömrü sona erene kadar maksimum kazancı sağlamaları gerekiyor. Koray çok daha iyi bir teklif aldı ve geleceğini düşünerek ayrılmak istediğin bize iletti. Bizde Koray’a yeni bir kontrat önerdik ve teklifimizi yükselttik. Fakat diğer takımın teklifi daha cazip geldi ve Koray ile karşılıklı görüşerek ayrılmasının kendi geleceği açısından en doğru karar olacağını ve bu konuda kendisine engel çıkartıp yolunu kapatmayacağımızı söyledik.

Oyuncuyu zorla takımda tutup kariyerini, geleceğini elinden almak Dark Passage’a yakışmayacak bir tutumdur. Koray bizim için sadece oyuncu olarak değil insan olarak da paha biçilemez bir oyuncudur. 3 senedir takımımız ile bir çok başarıya imza atmış, takım kaptanlığı yapmış, aileden birisi olarak gördüğümüz bir oyuncuya geleceğini büyük ölçüde etkileyebilecek ve belkide hayatının en önemli kararını verirken köstek olmak yerine destek olmak istedik.

Dark Passage, Türkiye’nin, oyuncularına en iyi imkanları ve maaşlarını sunan takımdır. Fakat malesef her şeyin bir limiti var. Çünkü biz bazı takımlar gibi ağabeylerden, arkadaşlardan, klüplerden ya da yatırımcılardan medet uman bir takım değiliz. Dark Passage 12 senelik eSpor kariyerinde bu noktaya tamamen kendi çabası, emeği, yatırımları ve başarısıyla ulaşmış bir takımdır ve böyle olmaya da devam edecektir.

Kaptana bugüne kadar Dark Passage için kattığı her şeyden dolayı teşekkür ediyoruz. Biz seni her zaman seveceğiz senin de bizi seveceğinden eminiz Koray… Yeni maceranda, yeni takımında başarılar dileriz!

‪#‎gülegülekaptan‬ ‪#‎naru‬ ‪#‎darkpassage‬