blank

Çocuklar İçin Yazma Rehberi

Simon Cheshire tarafından yazılan Benim Hikayem, 8-15 yaş arasından çocuklar için hazırlanmış ve onlara yazın konusunda yönlendirmeyi amaçlıyor.

Tudem Yayınları tarafından basılan kitap çeşitli alıştırmalar ve görseller eşliğinde çocukların içinde yazarı uyandırmayı amaçlıyor. Canlı karakterler, önemli bir kurgu, yol gösterici hikayeler ile çocukları yazmaya yönlendiriyor.

SimonCheshire

Kitabın tanıtım bülteni ise şu şekilde hazırlanmış:

“Hikâye yazmak istiyor ama nereden başlayacağını bilmiyor musun? Zihnin fikirlerle dolup taşsa da masanın başına geçince bunları nasıl yazıya dökeceğin konusunda endişeli misin? Büyük bir heyecanla hikâyeni yazmaya başlayıp sonra bir noktada tıkanıyor musun? İşte o zaman bu kitap tam sana göre!

Yazmak için sadece hayal gücüne sahip olmak yetmez. Harika bir fikri olağanüstü bir hikâyeye dönüştürebilmek için izlemen gereken bazı önemli adımlar var. Görülmemiş girişlere, görkemli gelişmelere ve süper sonlara imza atarak belki de hayatının en güzel hikâyesini yazabilirsin…

Benim Hikâyem, tanınan bir yazar olman için sana yardımcı olacak ilham verici fikirlerle dolup taşıyor. Havada uçuşup duran bu fikir balonlarından birkaçını yakalamaya ne dersin?

Haydi o zaman! Şimdi kaleme sarılıp hayalindeki hikâyeyi kâğıda dökme vakti.
Ne duruyorsun, bunca zamandır başkalarının hikâyelerini okuduğun yeter.
Artık yazma sırası sende!”