blank

Bilimkurgu kulübü öykü yarışması

Bilimkurgu kulübü’nün düzenlediği kısa öykü yarışması için son katılım tarihi 31 Temmuz olarak açıklandı.

Bilimkurgu’nun en usta yazarlarında Arthur C. Clarke “iyi bir teknoloji sihirden ayırt edilemez” derken bilimin önemini bize hatırlatıyordu. Bilimkurgu ise bilimin önce hayal edilmesi gerektiğini her defasında bize hatırlatıyor.

Yarışmanın konusu”2100 yılında akıllı cihazların hayatımızdaki önemi” olarak belirlenmiştir. Sonuçlarının 15 Ağustos 2015’de açıklanacak yarışmada birincilik ödülü Discovery Air, ikincilik ödülü General Mobile Tab8 ve üçüncü gelen yarışmacıya Antares isimli bilim kurgu dergisinin tam takımı verilecektir. Birinci olacak öykü’nün kısa bir filmide çekileceği de açıklandı.

blankYarışma şartları

Her yazar bir öykü ile katılabilir
Öykü daha önce yayınlanmamış veya öykü almamış olmalıdır.
Yazı büyüklüğü 12 ve Arial yazı tipi ile yazılmalı ve e-posta eki olarak 31 Temmuz’a kadar [email protected] mail adresine gönderilmelidir.
Dosya ismi öykünün adı olmalıdır.
Öykü dosyasında yazarla ilgili bilgi verilmemelidir. Yazar bilgileri ayrı bir dosya içerisinde açık adı, özgeçmişi, adresi ve telefon numarası yazılarak maile eklenmelidir. Yazar bilgilerinin olduğu dosyaya yazarın ismi verilmelidir.
Öykü için belirlenen en çok sözcük sayısı 2000’dir.

General Mobile’nin sponsorluğunu üstlendiği yarışma Türkiye’de bilimkurgunun gelişimine destek vermek amacıyla düzenlenmiş ve yeni yazarlardan gelecek öyküleri bekliyor.