blank

Beşiktaş E-Spor Kulübü’nden açıklama var!

Geçtiğimiz hafta sonu oynama Beşiktaş – Dp maçında yaşanan troll oyun sonrası izleyiciler farklı yorumlarda bulunmuştu.

HWA’nın ligi garanti ikinci bitirmesi için namağlup Beşiktaş’ın DP’yi yenmesi gerekmekteydi. Fakat Beşiktaş bu maça tamamen troll bir takım ile çıkarak (Rengar Top, Darius Jungle) 20 dk da oyunu kaybetti ve HWA fanatiklerinin tepkisini çekti. Eleştirilere kulaklarını uzun süre tıkayan Beşiktaş tarafından en sonunda bir açıklama geldi.

Emre “Sidiouss” Ürük’ün Facebook üzerinden yaptığı açıklamada;

 

Namağlup bir seri ile turnuvada yerini koruyan Beşiktaş E-spor kulübü son haftaya girdiğinde 2 yabancı oyuncusunu ülkesine göndererek

Ciddi bir açıklama yapmak gerekirse;

Aces High olarak kurulduğumuz günden beri en büyük amacımız “oyuncu odaklı” olabilmekti. Beşiktaş eSpor Klübü olarak bu anlayışı hala benimsiyor olduğumuzu belirtmek isterim.

Yabancı oyuncularımızın yaşları ve bundan önceki hayat tecrübeleri göz önünde bulundurulduğunda. Genç yaşlarında çok uzun süreler, yoğun baskı altında, başka bir ülkede ailelerinden, evlerinden, arkadaşlarından uzak şekilde “çalışıyor” olduklarını hatırlatmak isterim.

KMF gibi önemli bir turnuva öncesinde girecekleri yoğun antrenman programı hem fiziksel yorgunluk hem de zihinsel ve psikolojik baskı olarak onları etkileyebilmekte. Oyuncularımızın sağlıkları ve mutlulukları bizim için her şeyden önemli. Bu nedenle oyuncularımızın üzerindeki baskıyı en yüksek doza ulaştırmamak adına ligdeki yerimizi garanti altına aldıktan sonra böyle bir uygulamada bulunduk.

Ligin şu an içinde bulunduğu “atan alır” durumuna gelmiş olması, son haftalarda oynayacağımız rakipler bizim kontrolümüz ve isteklerimiz dışında gerçekleşmiş olaylardır. Eğer ki başka takımlarla oynuyor olsaydık yine aynı şekilde oyuncularımızı dinlenme adına ülkelerine gönderip bu kadro ile çıkacaktık, yani değişen bir şey olmayacaktı.

 

 

Yorum Sizin 🙂