blank

Arigato Tokyo, Bonjour Paris!

Tüm dünyadan ünlü müzisyenleri buluşturan ve 1998’den beri kesintisiz devam eden Red Bull Music Academy’de yeni dönemin ders zili 2015’in sonbahar aylarında Paris’te çalacak. Akademi boyunca ışık şehri Paris’te konserler, kulüp geceleri, sergiler ve konferanslar sanat hayatına dinamizm katacak. Kapıları tüm dünyadan yetenekli müzisyenlere açık olan Red Bull Music Academy 2015’e başvurmak için 14 Ocak – 4 Mart 2015 tarihleri arasında www.redbullmusicacademy.com’a tıklamak gerekiyor.

1998’den beri dünyayı dolaşarak kentleri müzikle buluşturan Red Bull Music Academy, 2015 dönemi için rotasını Avrupa kültürünün beşiği Paris’e çevirdi. 2011’den beri ilk kez Avrupa’da ders zilini çalacak Akademi; müzik, sanat, moda, tasarım ve sinemanın global başkentlerinden Paris’i sonbaharda bir ay boyunca sarmalayacak. Konserler, müzik etkinlikleri, sergiler, atölyeler, konferanslar ve stüdyo oturumlarıyla dolu zengin bir program Akademi katılımcılarını ve Parislileri bekliyor.

Son yıllarda elektronik müzikte yeni jenerasyon müzisyenlere ev sahipliği yapması, Paris’in Red Bull Music Academy’nin yeni dönemi için seçilmesinde de etkili oldu. Laurent Garnier’den Daft Punk’a, David Guetta’dan Kavinsky’e Fransız house ve elektronik tınılarına çağ atlatan müzisyenler, Paris’in gece hayatını da baştan yazdı. Dünyanın en ilgi çekici, yaratıcı ve renkli gece kulüplerine ev sahipliği yapan Paris, köklü sanat müzeleri ve yüz yıllara dayanan kültürel tarihiyle şimdi Red Bull Music Academy öğrencilerini ağırlayacak.

Genç prodüktörler, enstrümantalistler ve DJ’ler ufuklarını açacak Red Bull Music Academy’e katılmak için 14 Ocak – 4 Mart 2015 tarihleri arasında başvuruda bulunabilecek. Red Bull Music Academy, kendini geliştirmek ve dünya çapında müzisyenlerle birlikte çalışmak isteyen tüm sanatçılara açık. Kayıt başvurusu için www.redbullmusicacademy.com‘a tıklamak yeterli.

Red Bull Music Academy’nin başvuru dönemi 13 Ocak 2015’te yayımlanacak “Various Assets” toplama albümüyle kutlanacak. Bu albüm, Tokyo’da düzenlenen Red Bull Music Academy 2014’te kaydedilen şarkılardan oluşuyor. “Various Assets”, dünya çapında 58 müzisyenin ortak aklı ve müzik heyecanını bir potada eritip Akademi stüdyolarında kayıt altına almasıyla oluştu. “Various Assets”te Lafawndah, Zebra Katz, Xosar, WIFE, Larry Gus, Palms Trax, Torus, Teengirl Fantasy üyesi Nightfeelings ve daha birçok Red Bull Music Academy 2014 katılımcısının eserleri yer alıyor.