blank

Alpler’de Bir Keçi Olarak Dünyaya Bakmak

İsviçre’de Alpler’de dört ayağının üstünde 3 gün boyunca bir keçi gibi yaşamaya karar veren Thomas Thwaites rahat yürümek için kollarına ve bacaklarına protez parçalar ekliyor ve keçilerdeki  bağırsak bakterisini kullanarak çimleri sindirebilmesini sağlayacak yapay bir işkembe tasarlıyor.

Bir-keçinin-gözünden-dünyaya-bakmak-7

Bir-keçinin-gözünden-dünyaya-bakmak-2

 

Thwaites şöyle özetliyor: “Böylesine kayalık bir dağda bir kilometreden fazla yol almayı başardım, beni toz içinde bıraktılar. Günümün geri kalanı onlara yetişmeye çalışmakla geçti, nihayet onları yakalamayı başardım. Yumuşak otluklar oldukça iyi hissettirdi. Dağın aşağısına doğru inmekse müthiş korkutucuydu. Düşersem, bir kayaya çarpmama engel olacak ellerim yoktu”

Keçilerle dışarda uyumanın soğuk ve ıslak olduğunu söyleyen Thomas bu işin en zor kısmının keçileri bu garip görünümlü adamın onlardan biri olduğuna ikna etmek olduğunu söylüyor.

Bir-keçinin-gözünden-dünyaya-bakmak-1

Geçen 3 gününe ait fotoğrafları ve eşyaları 3-17 Eylül tarihleri arasında London’s Studio 1.1’de sergiledi. Goatman: How I took a holiday from being human adlı kitabı ise baharda ilgilileriyle buluşuyor.  Bir-keçinin-gözünden-dünyaya-bakmak-3