blank

Akıllı Telefon Bağımlılığı Riski Artıyor

Madde Bağımlılığı Toksikoloji ve İlaç Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Coşkunol yaptığı açıklama ile akıllı telefon bağımlılığının arttığını ve artık insanların birbirleri ile olan iletişiminin azaldığını belirtti.

Ege Üniversitesi Madde Bağımlılığı Toksikoloji ve İlaç Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr.  Hakan Coşkunol, akıllı telefonların insan sosyalliğini olumsuz yönde çok fazla etkilediğini belirtti. Türkiye’de alkol ve uyuşturucu bağımlılığı  gibi akıllı telefon bağımlılığının da oluştuğunu belirten Coşkunol, çocuk ve yetişkinlerde kendini gösteren bağımlılığın çocukların gelişiminde olumsuz bir faktör olduğunu söyledi.

maxresdefault

”Bağımlılık, önceden televizyon bağımlılığı şeklindeyken şimdi bilgisayar bağımlılığına dönüştü, oyun bağımlılıkları bunun içine girmeye başladı. Son dönemlerde ise akıllı telefon bağımlılığı artıyor. Çocukları görüyorsunuz her birinin elinde bir akıllı telefon, sadece çocuklar değil erişkinler de dahil birbiriyle konuşmaz hala geldiler. Bu toplantıda da olabiliyor, özel görüşmede de olabiliyor.” diyen  Hakan Coşkunol çocukların ders sırasında uyuyakaldıklarını çünkü önceki gece akıllı telefonlar yüzünden geç uyuduklarını da söylediklerine ekledi.