blank

Afrika’da Açlıkla Savaşmak İçin Ağaç Dikecek 32 Bin Aile

Afrika’nın ıssız ve kurak topraklarında susuzluk ve açlıktan  her iki dakikada bir, bir kişi yaşamını yitiriyor.Ama bunu azaltıcak bir proje Tree Aid hayır kurumundan geliyor. Hedef ise toplumu güçlü hale getirmek ve yoksulluğu azaltmak ve sadece ağaç dikerek.

32-bin-aile-açıkla-savaşmak-için-ağaç-dikecek-2

Tree Aid, bölgede  ağaç dikmek konusunda 32 bin aileyi eğitmek için acil bir kampanya başlattı. Ağaçların ekinleri yerliler tarafından ailelere ek gelir sağlamak satılmak  ve yemek için toplanabilecek. Yerel ağaçlar aşırı kurak hava koşullarına diğer ekinlere göre daha iyi adapte olabiliyor.

Kurum, İngiltere civarından insanları 32 bin aileye destek olmak için bağış yapmaya teşvik ediyor.

 (Tree Aid Yönetim Kurulu Başkanı ) “Ağaçlar, yerli halklar için tüm ailenin bel bağlayabileceği besleyici gıdalar sağlaması ve toprak verimliliğini arttırması açısından hayati önem taşır. Bunun yanında, aileleri açlık ve aşırı yoksulluğun pençesinden kurtarabilmek için sürdürülebilir çözüm yolları sunar” diyerek İngiltere’deki halkı daha iyi bir gelecek ve umut için bağış yapmaya teşvik edici bir konuşma yaptı.

Bunla birlikte otoyollarına 2 milyar ağaç diken Hindistan’dan ,  yamaçlarını yeniden yeşillendiren Etiyopya’ya baktığımızda dünyada sonunda ormana gereken önemin verilmeye başlandığına tanıklık etmek umut verici.