blank

2015’in En Fantastik Guiness Rekorları

Guiness Rekorlar kitabı, 2015 senesinde yine güncellenerek pek çok farklı rekora imza attı. Bazıları saçma, bazıları gereksiz, bazıları şans eseri olan bu rekorlardan  bazılarını sizler için derledik. İşte 2015 yılında kırılan bazı Guiness Rekorları :

 

En Uzun Dil

Nick-Stoeberl-en-uzun-dil

Nick Stoeberi, 10,1 cm dili ile dünyanın en uzun dilli adamı. Babasının büyük bir Kiss hayranı ona göre bu dili uzatması için oldukça faydalı olmuş. Önceki şampiyon Brit Stephen Taylor ise 9,8 cm bir dile sahipti ve 2003 yılından beri bu rekor ondaydı.

En Büyük James Bond Koleksiyonu

Nick-Bennet-james-bond-koleksiyon

Nick Bennett, 47 yaşında ve dünyanın en büyük James Bond koleksiyoneri. 7 yaşındayken izlediği ilk Bond filmi ile birlikte büyük bir tutkuya dönüşen James Bond sevgisi, ona 12 bin 463 parçadan oluşan koleksiyon yaptırmış.  En çok Sean Connery‘nin Bond’luğundan memnunmuş.

En Uzak Mesafeden Atılan Gol

https://www.youtube.com/watch?v=jsrVNd0f710

Geçen futbol sezonu Stoke’un kalecisi Asmir Begovic’in topu uzaklaştırmak için topa vurması ve bunun gol olması ile alınan rekor Southampton takımına atıldı. Gol tam  91 metre 9 cm’den atıldı.

En Uzun Golf Sopası

Karsten-Maas-en-uzun-golf-sopasi

4 metre 37 cm uzunluğu ile dünyanın en büyük golf sopasını yapan Dane Karsten Maas, bunu daha büyük atışlar yapmak için olduğunu söylemiş. Şimdiye kadar 165 metreye varan atışlar yapmayı başarmış.

En Yüksek Sesli Bisiklet Kornası

Loudest-Bike-Horn-en-guclu-bisiklet-kornasi

43 yaşındaki Londralı Yannick Reed, bize göre yüksek sesli ona göre sessiz olan kornalardan hoşlanmamış olacak ki 136,2 db yüksekliğinde ses çıkartan yeni bisiklet kornası yapmış.

En Uzaktan Atılan Basket

Şovları ile insanları büyüleyen Harlem Globetrotters takımından Thunder Law, 33 metre 45 cm uzaklıktan basket atmayı başarmış.

Facebook’ta En Beğenilen İleti

https://www.facebook.com/VinDiesel/photos/a.101465923312.101581.89562268312/10152155300223313/?type=3

Paul Walker’ın ölümün ardından Vin Diesel’in paylaştığı fotoğraf şu ana kadar Facebook üzerinde en çok beğenilen ileti oldu.

Tüm kıtalarda Konser Veren Tek Grup

Metallica-tum-kitalarda-konser

Metallica, dünyanın tüm kıtalarında veren ilk müzik grubu oldu. Antartika’da dahi konser veren grup bu konserlerine Freeze ‘Em All ismini verdi.

En Küfürlü Film

The-Wolf-of-Wall-Street

Leonarda DiCaprio’nun başrolünde olduğu The Wolf of Wall Street (Para Avcısı) dakikada 3,81 küfür edilerek en küfürlü film olmuş. Filmin uzun versiyonunda ise bu oranı merak etmemek elde değil.

En Hızlı Roller Coaster

Birleşik Arap Emirlikleri’nde Abu Dabi’de yer alan Ferrari World’e ait olan The Formula Rossa adlı roller coaster, şu an dünyanın en hızlı hız treni. 4,9 saniyede 240 km hıza ulaşan alet 0-100 km’yi sadece 2 saniyede bitiriyor.

En Küçük Karavan

Smallest-Caravan-en-kucuk-karavan

Londralı Yannick Reed kendi karavanını yaparak dünyanın en minik karavanını yapmış oldu. Dünyanın en sesli kornasını da yapan Reed, 2 metre 39 cm yüksekliğe, 1 metre 53 cm uzunluğa ve 79 cm genişliğe sahip olan “QTvan” isimli ufak karavanını bisikletine bağlayarak seyahate çıkabiliyor. Bu karavan yatak, aydınlatma, televizyon, lavabo, su ısıtıcı gibi eşyaları da içeriyor.