blank

2015’in En Faydalı Chrome Eklentileri

Google Chrome eklentileri sayesinde İnternet’te isteğinize göre daha hızlı ve daha kolay işlem yapabilirsiniz. Günümüzün en popüler tarayıcısı haline gelen Google Chrome, eklenti desteği sayesinde gelişime açık bir tarayıcı. 2o15 yılında ortaya çıkan ve İnternet’i sizin için kolaylaştıran Google Chrome eklentilerini sizler için derledik.

1. Instagram for Chrome

instagram-3

Tarayıcınıza eklenen ve istediğinizde açabildiğiniz küçük bir pencere ile sürekli Instagram hesabınız ile bağlantıda kalabilirsiniz. Tek eksiği ise fotoğraf yüklemenin yapılamaması.

2. Checker Plus for Gmail

gmail-checker-100025177-orig

Elektronik postalarını sürekli kontrol edenler için yapılan Checker Plus for Gmail, sürekli Gmail’i kontrol ederek mail geldiğinde size bildirim gönderiyor.

3. Pushbullet

pushbullet-new

2015’in en iyi uygulamalarından biri olan Pushbullet, Chrome üzerinden telefonunuza gelen bildirimlerini yönetmekle kalmıyor aynı zamanda dosya ve metinleri cep telefonunuza göndermenize de olanak sağlıyor. Hem akıllı telefonunuza hem de tarayıcınıza kurduğunuz bu eklenti ile telefonunuz ile sürekli etkileşim halinde kalabilirsiniz.

4. UpNext Music Player

upnext-search

UpNext Music Playeri SoundCloud ve YouTube üzerinden müzik dinlemenizi daha kolay hale getiriyor.

5. Capture, Explain and Send Screenshots

ScreenShot_20160107030419

Tarayıcı üzerinden ekran görüntüsü almayı kolaylaştıran uygulama, ardından ekran görüntüsü ile istediğiniz şekilde oynamanıza olanak veriyor.

6. WhatsChrome

unnamed
Whatapp’ı Chrome ile eşleştiren bu muhteşem uygulama ile bilgisayarınız üzerinden Whatsapp’ı kullanabilirsiniz.

7. Noisli

Noisli-background-noise-and-color-generator-for-working-and-relaxing-gerador-sons-aplicativo-ideia-quente-1

Noisli, artık farklı bir ortamda olmak istediğinizde bunu size biraz sağlayabilen bir eklenti. Yağmur, orman, kuş sesi gibi sesleri duymanızı sağlayarak kısa süreli rahatlamanızı veya kendi yarattığınız ortamda kalmanızı sağlıyor.

8. I’m a Gentleman

imagentleman-logo

Eğer İntentet üzerinden fotoğraf indiriyorsanız, I’m a Gentleman bunu sizin için çok kolay hale getiriyor. Sadece “Alt” tuşuna basarak fotoğrafa tıkladığınızda, fotoğrafları indirebilir hale geliyorsunuz.

9. Web Boost – Wait Less, Browse Faster!

large_tile

Adı üstünde Webbooost, Chrome üzerinde çalışarak web sayfalarının yüklenmesini kısaltıyor. İnternet sitesi üzerindeki javascriptleri ve dış bağlantıları İnternet sayfasından sonra yükleyerek, sayfalara hemen ulaşmanıza olanak veriyor.

10. better Browser – for Chrome

unnamed (1)
Google üzerinde arama yaparken diğer sayfa butonuna tıklamadan, sonraki sayfanın aşağıda belirmesini sağlayan bu eklenti,  %15 daha hızlı işlem yapabileceğinizi vaat ediyor.