Connect with us

Listeler

Türkiye’de Doğup Büyüdüğünüzün 8 Kanıtı

Published

on

Türkiye’de doğup büyümek farklı kültürlerin ve alışkanlıkların arasında yetişmektir.

Gelenek ve göreneklerimiz, yıllar içinde kalıplaşan alışkanlıklar derken bazı durumlar var ki biz istesek de istemesek de alışkanlıklarımız arasında yer almış durumda. Bakalım bunlar neymiş,

1-) Sarhoşluk arkadaşınız kahve değildir

Kahve hatta aklınıza gelen ilk şey bile değildir. kokoreç, ıslak hamburger, midye dolma varken kahve de kimmiş?

midye_dolma

2-) Her şeyle yoğurt yiyebilirsiniz

Yurt dışında bu kadar popüler olmasa da her yemeğin yanında hatta çoğunun üzerinde yoğurt yeme isteğiniz vardır. Böyle gelmiş böyle gidecek…

yogurt-maya

3-) Yaşı insanların eli öpülür, gerekmese bile

Biz babandan böyle gördük bir cümleye bu kadar uyabilirdi. Kültürümüz gereği alıştığımız bu davranış kolay kolay yakamızı bırakmıyor.

el-opmek

4-) Fal bakabiliriz

Yurt dışında bir çok insan bu konuda tecrübesizken her ev kadını ve hatta bir çok erkek kahve falı başta olmak üzere, el falı, su falı gibi fal bakma yetilerine sahiptir.

kahve_fali

5-) Bir nazar boncuğuna sahibisiniz

Sahip değilim diye düşünmeyin! Evinizde, cebinizde, belki bir montunuzun içerisine aile bireyi tarafından konmuş bir adet kesinlikle vardır.

25298287

6-) Rakı muhabbeti nedir biliriz

Rakı kültürümüz oturmuş yanında hangi balık yenir, meze ne gelir 7’den 70’e herkes iyi bilir.

yeni-raki-ararim-muhabbet-bagi_6798964-12200_640x360

7-)  İyi bir gün çaysız gitmez

İstediğin kadar marjinal ol, kahve içmek istediğini iddia et güzel bir günü çaysız geçirmek zordur. İkram edilen çay ise reddedilmez.

cay-bardakları

😎 Yola çıkan birinin arkasından su dökülür

Daha yaşlı insanların vazgeçilmez harrketi olsa da gençler arasında her daim esprisi yapılır

060620131250217960008

Continue Reading
Comments

Listeler

Cadılar Bayram’ın takip edilmesi gereken Instagram hesapları

Published

on

Instagram, Cadılar Bayramı yaklaşırken kolaylıkla yapılabilecek bayramın ruhuna uygun makyajlarını sunan en yetenekli makyaj sanatçılarını derleyerek bir takip listesi çıkardı.

Seçilen Instagrammer’lar, Cadılar Bayramı’nda farklılaşıp biraz bilim kurgudan, uzaya farklı temalardan esinlenerek klasik Cadılar Bayramı görünümünden ayrışmak isteyenler için bütün öneri ve ipuçlarını adım adım anlatıyor.

Birmingham’da yaşayan 21 yaşındaki Penelope Gwen (@pennold), üç boyutlu bir göze sahip bir holografik, gotik-glam kafatası yarattı. Penelope, Kat Von D’yi de içeren çeşitli tasarımcılar ve güzellik markalarıyla çalıştı ve güzellik üstadı Pat McGrath’ı Instagram takipçilerinden biri olarak görüyor. Adım adım talimatlar da dahil olmak üzere, linkten bu görünüme ulaşılabilir.

 

 

 

 

 

16 yaşında ve Leeds’te yaşayan Abby Roberts (@abbyrobertsartistry), alaylı bir makyaj sanatçısı ve daha güzel bir Cadılar Bayramı görünümü için mükemmel, eflatun tonlarında mor ve hafif dokunuşlarla parıldayan “Karanlık Peri” makyajı üretti. Bu görünümün nasıl elde edildiğini buradan görülebilir.

 

 

 

 

 

 

Birmingham’da bulunan 18 yaşındaki Bethan Weston (@bethanweston), uzaylı temalı Cadılar Bayramı kıyafeti için ideal, ışıltılı, uzay çağı görünümü yarattı. Son görünüm, artı adım adım talimatlar, burada bulunabilir.

 

 

 

 

 

Belfast’ta bulunan 23 yaşındaki Irene De Sá (@dsamakeup), Make Up For Ever sertifikalı bir sanatçı. Irene çiçek ve mücevherle süslü, parlak cilde sahip bir toprak anadan esinlenilmiş kafatası çıkardı. Irene’nin görünümü için buraya tıklamak mümkün.

 

 

 

 

 

18 yaşındaki Rotherham’da bulunan alaylı sanatçı Isabelle Lockett(@isabelle_makeup_), karanlık, uzaylı benzeri gözleri ve gümüş flaşları içeren bir Mars prensesi görünümüne büründü. Adım adım talimatları buradan izlenebilir.

Continue Reading

Haber

Ünlü Film Karakterlerinin Kıyafetleri Sıradan Birine Giydirilse Nasıl Olurdu?

Published

on

Kültleşmiş film kostümleri sıradan birine giydirilirse sizce neye benzerdi?

İtalyan sanatçı Daniel Cuello bu merakını bastırmak adına esprili bir o kadar da bizim büyük beğenimizi kazanan bir projeye dönüştürmüş. Yaşlı, göbekli ve kırmızı burunlu karakterimiz, Black Swan’dan Fight Club’a pek sevilen filmden kostümler giydirilerek karşımıza çıkıyor. Peki ya siz en çok hangi karakteri beğendiniz?

Back To The Future- Marty McFly

Breakfast At Tiffany’s- Holly Golightly

The Big Lebowski – Dude

The Silence of the Lambs – Hannibal

The Royal Tenenbaums – Chas Tenenbaum

Fight Club – Tyler Durden

Black Swan – Nina

Her – Theodore

Continue Reading

Listeler

Birbirinden Harika 15 Kardan Adam Fikri

Published

on

Ülkemizdeki kar yağışı ile beraber kardan adam yapmak isteyenler için birbirinden harika 15 kardan adam fikrini sizler için bir araya getirdik.

Türkiye’nin büyük bir kısmı kara teslim olmuşken okumak için herhalde bu haberdar daha yaratıcısını bulamazdık. Kardan adam 7’den 70’e herkesin büyük bir zevkle yaptığı, yapamayanların da pencerelerinden izleyerek imrendiği bir olaydır. Kar boyu bir çok bölgede 20 santimi aşmışken de kardan adam yapmaktan daha iyi ne olabilir ki? İşte sizler için birbirinden harika 15 kardan adam fikri!

 

Continue Reading

Trending