Türkiye’de bir yasak da rock müziğe geldi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Fikir Kulüplerinin düzenlediği konseri 1 gün kala iptal etti.

Fikir Kulüpleri Federasyonu tarafından düzenlenen Büyük Gençlik Buluşması adı altındaki etkinlik  İBB tarafından iptal edildi. 9 Mayıs günü Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu`nda düzenlenmesi planlanan konsere Yok Öyle Kararlı Şeyler, Şehir Işıkları, Sattas, Redd, Peyk, Karmate, Ceylan Ertem, Bulutsuzluk Özlemi ve Baba Zula grupları katılacaktı.

Şehir Tiyatroları Müdürlüğü konserlerin iptal sebebi olarak sahnenin hazır olmamasını ve teknik aksaklıklardan dolayı yetişemeyecek olmalarını gösterdi fakat olay aslında hiç de göründüğü gibi değildi.  Erçin Fırat etkinliğin iptal sebebinin aslında teknik aksaklıklar olmadığını olayın tamamen İBB kontrolünde geliştiğinde söyledi. Erçin Fıtar yaptığı açıklamada;

Biz bir ay öncesinden anlaşma yapmıştık. Redd ve Bulutsuzluk Özlemi`nin sosyal medyadaki Deniz Gezmiş`le ilgili paylaşımlarından rahatsız olmuşlar. Bunu açık bir şekilde dile getirdiler.

Redd müzik gruba ise sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada;

Belediye Redd ve Bulutsuzluk Özlemi’nin sosyal medya hesaplarında adeta inceleme yapmış ve bizleri sakıncalı bulduğunu belirtmiştir. Takip ve fişlemeye dair bu yaklaşımın asla kabul edilemez olduğunu, acilen bu konu hakkında bir açıklama beklediğimizi tüm kamuoyunun ilgi ve dikkatine sunarız.

Zeki Alasya hayatını kaybetti

Dev oyun turnuvasının müthiş finali 10 Mayıs’ta