Tesla Dün Akşam Adeta Devrim Yaptı!

Elon Musk otomobil endüstrisini kökünden değiştirecek yeni tır ve otomobilini tanıttı.

Elon Musk dünyanın ilk elektrikli tırını ve en hızlı elektrikli otomobilini tanıttı. Tır tam sarj olduğu taktirde 800km mesafe kat edebilecek ve yarım saatlik bir sarj ile 640 km’lik bir yolu gidebilecek.

Musk’ın ürettiği tırın ayrıca bir de dizel motorlu modeli bulunuyor. Bu model ise elektrikli modele göre daha pahalıya satılacak.  Otopilot özelliği olan tır bu sayede şeridini koruyacak, önündeki araç ile mesafe ayarlayabilecek ve sürücüye fren yardımı yapacak. 2019’da üretimi başlayacak tırı almak isteyenler 5 bin dolar karşılığında rezervasyon yapabilecek. Ayrıca bu tırda kör noktalara da çözüm bulunmuş durumda. Monitörler ile tırın kör noktaları kamera yardımı ile gösteriliyor.

Bu tanıtım sıraında Elon Musk elektrili yeni araçlarını da görücüye çıkarttı. Roadster adı ile çıkış yapan araç 0’dan 100km’ye 1.9 saniyede çıkıyor. Başlangıç fiyato 200 bin dolar olan araç ayrıca cam bir tavana sahip. İstenildiği taktirde cam tavanı sökülebilecek olan aracın tavan kısmına port bagaj da konulabilecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Jason Momoa’lu The Crow’un Çekimleri Başladı

Google Developer Groups’un düzenlediği DevFest 2017 Başlıyor