Steam Hediyelerine Kısıtlama

Steam’in hediye gönderme sistemi değiştirildi, artık her bölgeden kullanıcılar birbirine hediye gönderemiyor.

Asya, Güney Amerika ve Doğu Avrupa’daki kullanıcılar artık serbestçe diğer bölgelerdeki kullanıcılarla hediye alışverişi yapamayacak. Valve bu değişimle ilgili bir duyuru yapmamış olsa da, Reddit kullanıcıları çok sayıda ülkeyi barındıran kısıtlama uyarılarının ekran görüntülerini topladılar.

Henüz haberi onaylamamış olsa da, sanıyoruz ki Valve hediye sistemi sayesinde para değeri değişiminden faydalanan ve ticaret yapan kullanıcıları engellemek istiyor. Gamespot’un bildirdiği gibi, yakın zamandaki ruble faciası Apple’ın Ruslar için App Store’u kapatmasını sağladı (üzüldük mü? hayır). Bu olay da aşağı yukarı aynı olmalı.

Bu değişim Steam’in hediye ve ticaret kapsamında birkaç aydır yaptığı ikinci değişiklik. Bu adımları atarak Valve yavaş yavaş prensipsiz tüccarların üçkağıda açık kültürlerini yok ediyor. Daha ucuza alışveriş yapmak (başka bir ülkedeki arkadaşına daha ucuza satın aldırıp kendine hediye olarak yollatmak) isteyenler için biraz sıkıntılı bir durum olabilir ama dolandırıcılığı da önleyeceği kesin.

Written by Alper Bayram

O şimdi asker!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2014’ün En İyi 10 Akıllı Telefonları

Rock and Roll Hall of Fame’e eklenecek isimler belli oldu