Connect with us

Listeler

Seks yapmak için 10 tıbbi neden

Published

on

Cinsel birleşmenin alınan zevkin yanı sıra aynı zamanda vücudunuzun sağlığı için de gerekli olduğunu biliyor muydunuz?

Kemiklerden, uyku düzenini, kilo vermekten, kas gelişimine uzun bir yelpazeye sahip olan seksin yararlarını sizler için bir araya getirdik. Seks yapmanız için gerekli 10 tıbbi sebep de böylece ortaya çıkmış oldu. İşte seks yapmanın 10 tıbbi nedeni;

Kilo almanızı engeller

“Yarım saatlik bir seks ile 200-250 kalori harcayabilirsiniz.”

seksi-erkek-sexy

 

Kalp – damar sağlığınızı korur

“Haftada üç veya daha fazla seks yapan erkeklerde kalp krizi risklerinin yarı yarıya azalmaktadır.”

kalp-sagligi

 

Felç riskini azaltır

“Düzenli seks ile çiftlerin felç riski azalmaktadır.”

seks-felc

 

Uykusuzlık problemine iyi gelir

“Seks sırasında  “endorfin” salgısı ile vücut rahar ve yerini uykuya bırakır.”

seks-uyku-cover

 

 

Koku alma duyusu gelişir

“Orgazm sırasında beynin hipofiz bölgesinden salgılanan “prolaktin” hormonu sayesinde, beynin koku alma merkezi uyarılır.”

seks-koku-cover

 

Yaşlanmayı geciktirir

seks-yaslanma-geciktirici-cover

 

 

Seks bağışıklık sistemini güçlendirir

“Yapılan araştırmalara göre düzenli seks bağışıklık sistemini %30 oranında güçlendirir.”

seks-bagisiklik-sistemi

 

 

 

Ağrı kesici etkisi vardır

seks-agri-kesici

 

 

Kemikleri güçlendirir

“Seks sırasında salgılanılan testosteron hormonunun kemikleri güçlendirici etkileri bulunuyor.”

seks-kemikleri-guclendirir

 

 

Pelvik kasını güçlendirir

nocanvas_pelvik-kaslari-guclendirir-nf9vn

Continue Reading
Comments

Listeler

Cadılar Bayram’ın takip edilmesi gereken Instagram hesapları

Published

on

Instagram, Cadılar Bayramı yaklaşırken kolaylıkla yapılabilecek bayramın ruhuna uygun makyajlarını sunan en yetenekli makyaj sanatçılarını derleyerek bir takip listesi çıkardı.

Seçilen Instagrammer’lar, Cadılar Bayramı’nda farklılaşıp biraz bilim kurgudan, uzaya farklı temalardan esinlenerek klasik Cadılar Bayramı görünümünden ayrışmak isteyenler için bütün öneri ve ipuçlarını adım adım anlatıyor.

Birmingham’da yaşayan 21 yaşındaki Penelope Gwen (@pennold), üç boyutlu bir göze sahip bir holografik, gotik-glam kafatası yarattı. Penelope, Kat Von D’yi de içeren çeşitli tasarımcılar ve güzellik markalarıyla çalıştı ve güzellik üstadı Pat McGrath’ı Instagram takipçilerinden biri olarak görüyor. Adım adım talimatlar da dahil olmak üzere, linkten bu görünüme ulaşılabilir.

 

 

 

 

 

16 yaşında ve Leeds’te yaşayan Abby Roberts (@abbyrobertsartistry), alaylı bir makyaj sanatçısı ve daha güzel bir Cadılar Bayramı görünümü için mükemmel, eflatun tonlarında mor ve hafif dokunuşlarla parıldayan “Karanlık Peri” makyajı üretti. Bu görünümün nasıl elde edildiğini buradan görülebilir.

 

 

 

 

 

 

Birmingham’da bulunan 18 yaşındaki Bethan Weston (@bethanweston), uzaylı temalı Cadılar Bayramı kıyafeti için ideal, ışıltılı, uzay çağı görünümü yarattı. Son görünüm, artı adım adım talimatlar, burada bulunabilir.

 

 

 

 

 

Belfast’ta bulunan 23 yaşındaki Irene De Sá (@dsamakeup), Make Up For Ever sertifikalı bir sanatçı. Irene çiçek ve mücevherle süslü, parlak cilde sahip bir toprak anadan esinlenilmiş kafatası çıkardı. Irene’nin görünümü için buraya tıklamak mümkün.

 

 

 

 

 

18 yaşındaki Rotherham’da bulunan alaylı sanatçı Isabelle Lockett(@isabelle_makeup_), karanlık, uzaylı benzeri gözleri ve gümüş flaşları içeren bir Mars prensesi görünümüne büründü. Adım adım talimatları buradan izlenebilir.

Continue Reading

Haber

Ünlü Film Karakterlerinin Kıyafetleri Sıradan Birine Giydirilse Nasıl Olurdu?

Published

on

Kültleşmiş film kostümleri sıradan birine giydirilirse sizce neye benzerdi?

İtalyan sanatçı Daniel Cuello bu merakını bastırmak adına esprili bir o kadar da bizim büyük beğenimizi kazanan bir projeye dönüştürmüş. Yaşlı, göbekli ve kırmızı burunlu karakterimiz, Black Swan’dan Fight Club’a pek sevilen filmden kostümler giydirilerek karşımıza çıkıyor. Peki ya siz en çok hangi karakteri beğendiniz?

Back To The Future- Marty McFly

Breakfast At Tiffany’s- Holly Golightly

The Big Lebowski – Dude

The Silence of the Lambs – Hannibal

The Royal Tenenbaums – Chas Tenenbaum

Fight Club – Tyler Durden

Black Swan – Nina

Her – Theodore

Continue Reading

Listeler

Birbirinden Harika 15 Kardan Adam Fikri

Published

on

Ülkemizdeki kar yağışı ile beraber kardan adam yapmak isteyenler için birbirinden harika 15 kardan adam fikrini sizler için bir araya getirdik.

Türkiye’nin büyük bir kısmı kara teslim olmuşken okumak için herhalde bu haberdar daha yaratıcısını bulamazdık. Kardan adam 7’den 70’e herkesin büyük bir zevkle yaptığı, yapamayanların da pencerelerinden izleyerek imrendiği bir olaydır. Kar boyu bir çok bölgede 20 santimi aşmışken de kardan adam yapmaktan daha iyi ne olabilir ki? İşte sizler için birbirinden harika 15 kardan adam fikri!

 

Continue Reading

Trending