Connect with us

Haber

Pentax Ricoh Lens ailesinin F2.8, 70-200 özellikli yeni bireyi

Published

on

RICOH IMAGING tüm hava koşullarına dayanıklı iki yeni HD PENTAX D FA objektifini tüm dünyaya duyurdu. Mevcut PENTAX K-mount DSLR fotoğraf makineleri ve gelecekte üretilecek PENTAX sensör teknolojileri ile tam uyumlu olacak bu iki objektif ile PENTAX kullanıcılarının uzak nesnelerin fotoğraflamasında kullanacağı Star serisi telephoto zoom ve süper telefoto zoom objektif ihtiyaçlarının giderilmesi planlanıyor. HD PENTAX D FA objektiflerde uygulanan HD kaplama ile ekstra keskin ve yüksek kontrastlı fotoğraflara ulaşılmasını hedeflenirken, olumsuz aydınlatma ortamları ve ters ışık çekimlerinde yaşanan parlama ve yansıma sorunlarının giderilmesi sağlanıyor.

PENTAX’ın en yüksek görüntü kalitesine ulaşmak üzere tasarlanmış yeni Star serisi optik tasarıma sahip objektifi olan HD PENTAX-D FA 70-200mm F2.8ED DC AW’nin üretiminde HD kaplamanın yanı sıra uygulanan Aero Bright Coating II (Areo Parlak Kaplama) ile yansımaların en aza indirilmesi hedefleniyor. Objektiflerin içindeki büyük sabit diyafram mekanizması 70mm’den 200mm’ye kadar tüm odak uzaklıklarında sabit F2.8 maksimum diyafram açıklığının kullanımına olanak sağlıyor. Ek olarak yapısında bulunan dört adet süper düşük dağılımlı cam elementi ve iki adet ED (Extra-low Dispersion) elementi ve bir çift Süper ED cam elementi ile tüm zoom aralıklarında oluşabilecek kromatik sapmaların önüne geçilerek köşeden köşeye yüksek netlik ve kontrast oranına sahip fotoğraflara ulaşılabiliyor. Tüm zorlu koşullarda oluşabilecek olumsuzluklara karşı toz ve hava şartlarına dayanıklı yapısı, hızlı ve sesiz iç netlemesi, etkileyici zoom aralığı ve AF netleme süresini hızlandıran AF limit anahtarı ile mükemmel fotoğraflara ulaşmanız artık çok daha kolay.

Fotoğraf makinesi kullanıcılarının uzak mesafe fotoğraf çekim ihtiyaçlarını karşılamak üzere 150mm’den 450mm’ye kadar değişken odak uzunluğuna sahip olarak üretilmekte olan HD PENTAX-D FA 150-450mm F4.5-5.6ED DC AW PENTAX ile yapısında kullanılan üç adet ED (Extra-low Dispersion) cam elementi ve süper düşük dağılımlı cam elementi ile renk sapmalarının giderilmesi amaçlanıyor.Tüm zorlu koşullarda oluşabilecek olumsuzluklara karşı toz ve hava şartlarına dayanıklı yapısı ile objektif içinde toz veya nemin girişi engellenerek uzun ömürlü kullanımı hedefleniyor.

DFA70-200_copie

GENEL ÖZELLİKLER

HD PENTAX-D FA 70-200mm F2.8ED DC AW

Yüksek performanslı Yıldız serisi F2.8 maksimum diyafram açıklığı

Yeni model Star (★) serisi bu telefoto zoom objektif köşeden köşeye yüksek keskinlik ve renk sapmalarını en aza indirgeyerek çok yüksek fotoğraf kalitesi sunmak üzere üretilmektedir. PENTAX K-mount SLR gövdelerde 2.9 kat yakınlaştırma sağlayarak 107mm’dem 307mm’ye kadar odak uzaklıkları arasında değişken zoom kabiliyetine sahiptir. Tüm odak uzaklıklarında sabit F2.8 maksimum diyafram açıklığı ile portre fotoğraflarınızda arka alanın netsizleştirilmesini, ayrıca spor fotoğrafçılığında zorlu yüksek enstantane fotoğraflarınızda hareketin dondurulmasını sağlar. Objektifin iç görüntü çemberi 35mm film formatını kapsayacak yapıda üretildiğinden full frame SLR fotoğraf makinelerinde kullanılabilir. Bu sayede mevcut DSLR PENTAX fotoğraf makinesi gövdesinde dahi köşeden köşeye yüksek verim sağlamak üzere tasarlanmış objektifinizi hiçbir kalite değişimi olmaksızın gelecekte imal edilecek büyük ebatlı sensörlere sahip gövdelerde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Sanatsal teknoloji

Bu objektif yeni geliştirilmiş Aero Bright Coating II lens kaplaması ile imal edilmektedir. Bu nano teknolojik kaplama üretim aşamasında objektife Aero Bright kaplama teknolojisine nazaran daha yüksek oranda düşük kırılma oranı sağlamaktadır.

Bu yeni nesil lens kaplama teknolojisi geleneksel çok katmanlı kaplama teknolojisine oranla görülür ışık spektrumu yansımalarını %50 oranında azaltır. Bu sayede düşük ışık koşullarında veya ters ışıkta yapılan çekimlerde fotoğrafta oluşabilecek parlama ve hayalet etkisi en aza indirilmiş olur. Objektifin iç yapısında kullanılan dört süper düşük dağılımlı cam element, iki ED (Extra-low Dispersion) cam element ve iki Super ED cam element ile benzer özellikteki objektiflere göre ışık dağılımları ve kromatik sapmalar çok daha etkin şekilde azaltılarak tüm zoom aralıklarında dengeli ve köşeden köşeye yüksek kontrast oranına sahip fotoğraflara ulaşılması sağlanır.

Toza ve suya dayanıklı gövde

Tüm hava şartlarına dayanıklı (AW) olarak üretilen bu model yapısındaki 13 adet conta ile toz ve su girişine karşı korunmuştur. Zorlu koşullara dayanıklı PENTAX gövdenizle yağmurlu, sisli, aşırı tozlu ortamlarda dahi güvenle kullanabilirsiniz.

Quick-Shift Focus sistemi için eklenen yeni üçlü durum anahtarı

Bu objektif PENTAX tarafından geliştirilen Quick-Shift Focus sistemi ile donatılmıştır, bu sayede kullanıcı çekim sırasında istediği anda otomatik netleme (AF) ve manuel netleme arasında kolaylıkla geçiş yapabilir. Kullanım sırasında QFS / A, QFS / M ve MF modları arasında geçişi kolaylaştırmak için üçlü durum anahtarı eklenmiştir. QFS/A otofokus öncelikli mod, kullanıcıya otomatik netleme tamamlandıktan sonra manuel hassas netlemeye geçiş imkânı verir. QFS/M manuel netleme öncelikli mod AF sistemi çalışırken dahi kullanıcıya herhangi bir zamanda elle netleme şansı veriri. MF manuel netleme modunda ise kullanıcı objektifin manuel netleme halkasını çevirerek elle netleme yapar. Bu üç farklı netleme modu arasından kullanıcı yapacağı çekime göre daha rahat ve hızlı çalışacağı durumu seçerek çekim yapabilmektedir.

Continue Reading
Comments

Gündem

Küfür Eden İnsanlar Daha Dürüst Oluyorlar

Published

on

Yapılan bir araştırmaya göre küfür eden insanların daha dürüst ve ikna edici olduğu ortaya çıktı.

Günlük hayatta ‘sövmek’ veyahut bir savunma mekanizması olarak kullanmak nahoş bir alışkanlık olarak bilinir. Ancak yapılan araştırmalar daha ‘renkli’ bir dil kullanmanın bir takım yararlarının olduğunu ortaya koydu. Küfür etmek, yalnızca akıl ve fiziki sıhhatimize yardımcı olmuyor bu arada diğerleriyle konuşmalarımızı pozitif etkiliyor. Hem de ilmi çalışmalara göre bir zeka göstergesi de sayılan küfür, ağrıya dayanıklılığı dahi artırıyor.

 

CNN Türk’ün Huffingtonpost.com’dan derlediği habere göre, küfür etmek müdafaa ettiğiniz bir savın etkinliğini ve ikna ediciliğini  artırıyor. Bunun yanında küfür etmek bir konu ile ilgili nasıl hissettiğinizi ayrıntılı izahınızı veya fiziksel dövüşe girmeden anlatmanızı da sağlıyor.

Yapılan çalışmalara göre söven insanların sıklıkla daha az yalan söyleyen ve daha yüksek ahlaki standartlara sahip insanlar olduğunu gösteriyor.

 

 

Araştırmacılar yaptıkları araştırmada katılımcıların küfür kullanımını inceledi ve kişinin doğruluğunu belirlemek için kontrol sualleri soran bir grup değerlendirmeden oluşan bir yalan ölçeği yapmalarını sağladılar. Çalışma küfür edenlerle dürüstlük düzeyleri arasında direk ilişki tespit ettiler.

“Küfür etmek ağrıya olan dayanıklılığınızı artırır”

Parmağımızı çarptığımızda bir iki sayıp küfretme işe yarıyorsa, bunun bir sebebi var. 2011’de yayınlanan bir çalışmaya göre, sövme ağrıya dayanabilme yeteneğinizi artırabilir. Time’ın yer verdiği yazıda araştırmacılar küfretmenin vücuttaki, morfin gibi ilaçların yatıştırma tesirine benzeyen, tabii, ağrı kesici kimyevilerin salgısını harekete geçirdiğini iddia etti.

“Küfür zeka göstergesidir”

Çalışmalar tabu kabul edilen kelimeleri akıcı kullanmanın genelden daha geniş bir söz dağarcığına işaret ettiğini gösterdi. Sövme üzerinde çalışan araştırmacılar alışkanlığın daha yüksek IQ düzeyine bağlı olabileceğini de ilave etti.

Continue Reading

Haber

Hey! Douglas ile Disko Ritimleri Babylon’da

Published

on

Türkiye müziğini disko ritimleriyle yeniden harmanlayan Hey! Douglas, 10 Kasım Cuma gecesi saat 23.00’da -S-World Bir Dünya Konser sponsorluğunda Babylon’da.

Son zamanların başarılı solo projelerinden Hey! Douglas’ın 70’li yılların psikedelik, funk ve soul şarkılarını yine 70’lerin disko ritimleri ile harmanlıyor.

BABYLON PROGRAMI

Tarih Etkinlik
10 Kasım 2017 Cuma Hey! Douglas -S-World Bir Dünya Konser
11 Kasım 2017 Cumartesi 27. Akbank Jazz Festivali: Kenan Doğulu ”İhtimaller”
12 Kasım 2017 Pazar 27. Akbank Jazz Festivali: Social Inclusion Band
13 Kasım 2017 Pazartesi 27. Akbank Jazz Festivali: Howe Gelb Piano Trio
14 Kasım 2017 Salı 27. Akbank Jazz Festivali: Quincy Jones Presents: Alfredo Rodriguez Trio
15 Kasım 2017 Çarşamba 27. Akbank Caz Festivali: Mark Guiliana Jazz Quartet
16 Kasım 2017 Perşembe 27. Akbank Jazz Festivali: ALA.NI
17 Kasım 2017 Cuma 27. Akbank Jazz Festivali: Ephemerals
17 Kasım 2017 Cuma 27. Akbank Jazz Festivali: Midnight Session: DJ Nomad (Africaine 808)
18 Kasım 2017 Cumartesi 27. Akbank Jazz Festivali: Mop Mop Feat. Anthony Joseph
18 Kasım 2017 Cumartesi 27. Akbank Jazz Festivali: Midnight Session: DJ Style-ist
22 Kasım 2017 Çarşamba Ağaçkakan
23 Kasım 2017 Perşembe XXF Very Very French Festival: Amadou & Mariam
24 Kasım 2017 Cuma XXF Very Very French Festival: Kartell
24 Kasım 2017 Cuma XXF Very Very French Festival: Cézaire
25 Kasım 2017 Cumartesi XXF Very Very French Festival: Erik Truffaz
28 Kasım 2017 Salı Nilipek.
29 Kasım 2017 Çarşamba Michelle Gurevich / Ön Grup: Twin Sons
30 Kasım 2017 Perşembe XXF Very Very French Festival: Vincent Peirani
1 Aralık 2017 Cuma Oldies But Goldies
2 Aralık 2017 Cumartesi XXF Very Very French Festival: Amine Edge & Dance
6 Aralık 2017 Çarşamba XXF Very Very French Festival: Aquaserge
6 Aralık 2017 Çarşamba XXF Very Very French Festival: Juniore
7 Aralık 2017 Perşembe Kardeş Türküler
8 Aralık 2017 Cuma DJ Hell – Midnight Session
9 Aralık 2017 Cumartesi GusGus (Live) -S-World Bir Dünya Konser
13 Aralık 2017 Çarşamba Vega
14 Aralık 2017 Perşembe Kalben -S-World Bir Dünya Konser
16 Aralık 2017 Cumartesi Omar Souleyman / Nusaibin – Midnight Session
20 Aralık 2017 Çarşamba Adamlar
22 Aralık 2017 Cuma Shantel – Midnight Session
12 Ocak 2018 Cuma Ezhel
22 Şubat 2018 Perşembe Ghostpoet
24 Şubat 2018 Cumartesi Weval
9 Mart 2018 Cuma Stavroz
10 Mart 2018 Cumartesi Stavroz

Biletler, Mobilet iOS ve Android uygulamaları ile mobilet.com üzerinden ve Babylon Gişe’den satın alınabiliyor.

Continue Reading

Haber

Efsanevi progresif rock grubu Camel İstanbul’da!

Published

on

Efsanevi progresif rock grubu Camel 23 Mayıs’ta Zorlu PSM’de sahne alacak!

Dünyanın her köşesinde saygı grupları tarafından şarkıları tekrar tekrar çalınan, Opeth ve Porcupine Tree grupları tarafından en büyük ilham kaynağı olarak gösterilen Camel, 23 Mayıs’ta unutulmaz bir performans için Zorlu PSM’de olacak. Konserin biletleri bugün itibariyle, zorlupsm.com, biletix.com ve Zorlu PSM ana gişesi üzerinden satışta!

https://www.youtube.com/watch?v=NmSzIuyWDxs

1971’de kurulan progresif rock grubu Camel, Andrew Latimer’in öncülüğünde, 14 stüdyo albümü, 14 single, çok sayıda derleme ve canlı albüm yayınladı. Caz, klasik müzik, barok müzik, blues ve elektronik müziği bir araya getiren topluluk, yıllar içinde kült seviyesine erişti ve kendine sadık bir hayran kitlesi yaratmayı başardı. Başlangıçta Andrew Latimer, davulcu Andy Ward ve basçı Doug Ferguson’dan oluşan ve The Brew adıyla kurulan grup, ilk olarak Phillip Goodhand-Tait’in arkasında çaldıkları “I Think I’ll Write a Song” albümünü çıkardı. Piyanist Peter Bardens’ın gruba katılmasıyla Camel adını alan dörtlünün kendi adını taşıyan ilk albümü 1972 yılında yayınlandı.

Mirage albümünden bugüne…

Camel 1974 yılında daha sonra onları gelmiş geçmiş en iyi progresif rock listelerinde üst sıralara taşıyacak olan Mirage albümünü yayınladı. Mirage’ın yayınlanmasının ardından Amerika’da 3 aylık bir turneye çıkan topluluk, üçüncü albümlerini Paul Gallico’nun romanından ilham alarak “The Snow Goose” adıyla 1974 yılında piyasaya sürdü. İngiltere müzik listelerinde ilk 30’a giren albüm, senfonik rock için bir başyapıt olarak kabul edildi ve müzik basınından büyük övgüler aldı.

1979’daki “I Can See Your House From Here” albümünün ardından 1981’de Nude, 1982’de The Single Factor ve 1984’te Stationery Traveler’ı yayınlayan Camel, Latimer’in Amerika taşınması ile 1991 yılına kadar müzik hayatına ara verdi. Kurulduğu günden bu yana grubun tek daimi üyesi olan Latimer, 1991 yılında Camel Productions’ı kurdu ve “Dust and Dreams”ı kendini özleyen hayranlarına armağan etti.

1996’da “Harbor of Tears”, 1999’da “Rajaz” ve 2002’de “A Nod and a Wink”ı çıkaran Latimer, derleme albümlerini “Rainbows End: An Anthology 1973-1985” ismiyle 2010’da yayınladı ve bunu takiben 2013’de “The Snow Goose” un yeni kaydı müzikseverler ile buluştu.

Anrew Latimer liderliğindeki efsanevi İngiliz progresif rock grubu Camel, hafızalardan kolay kolay silinmeyecek bir gece için 23 Mayıs Çarşamba akşamı Zorlu PSM’de olacak.

Tarih: 23 Mayıs, Çarşamba

Yer: Zorlu PSM, Ana Tiyatro

Bilet fiyatları: Ön satış: 1. Kategori 205 TL / 2. Kategori 185 TL / 3. Kategori 155 TL / 4. Kategori 120 TL / 5. Kategori 95 TL Genel satış: 1. Kategori 225 TL / 2. Kategori 205 TL / 3. Kategori 170 TL / 4. Kategori 135 TL / 5. Kategori 105 TL

Continue Reading

Trending