Connect with us

Haber

One Love Festival 14’ten En Son Haberler

Published

on

One Love Festival 14’e sayılı günler kala festivale ilişkin yepyeni haberler açıklanmaya devam ediyor.

Love, Union ve Into The Woods isimli 3 farklı sahnede gerçekleşecek performanslar açıklanırken, festival katılımcılarına 2 gün boyunca kesintisiz müzik ve eğlence sunacak çeşitli aktiviteler de duyurulmaya başladı.

One Love Festival’in kapılarını açacağı 13 Haziran Cumartesi günü Love sahnesinde, James Blake, Hot Chip, Metronomy, Sattas, Kim Ki O ve Palmiyeler merakla beklenen performansları ile festivalcilerin karşısında olacak. Union Sahnesi’nde ise eğlencenin ritmini Everything Everything, Fink, Sapan, The Away Days, Biz ve Adamlar belirleyecek. Elektronik müziğin hakim olduğu üçüncü sahne Into The Woods’da ağaçların arasında yaratılan doğal kulüp ortamında ise Darren Roach, Dayko&Jamiryo, Ahmet Şendil, Unus Emre, Sevil Soylu ve Deniz Kabusahne alacak.

 

One Love Festival’in ikinci günü olan 14 Haziran Pazar günü Love Sahnesi  Tom Odell, Little Dragon, Austra, Ceylan Ertem,123 ve Norrda’ya ev sahipliği yapacak. Union Sahnesi’nde,Julian Casablancas + The Voidz, José González, The Ringo Jets, Can Güngör ve Barış Demirel merakla beklenen performanslarıyla festivalcilerle olacak. Into The Woods sahnesinde iseSlow Hands, Loulou Players, Cem Salman, Ali Murat Karakuş ve Batu Çelik yer alacak.

Kesintisiz eğlence One Love Festival 14’te!

Hayat Bu Kapağın Altında desteğiyle gerçekleşen One Love Festival 14’te müzik ve eğlence 2 gün boyunca kesintisiz devam edecek. Love, Union ve Into The Woods sahnelerinde 34 sanatçı ile toplamda 50 saat boyunca devam edecek müzik performansıyla, One Love Festival’de katılımcılar bir çok özel ve interaktif aktiviteyle bu yazın en iyi festival deneyimini yaşayacak. Futbol heyecanını festivale taşıyacak langırt turnuvaları, geçmişten bugüne gelen efsane kapak oyunu, festival ruhunu renklendirecek graffiti alanı ve  festival stilini alana taşıyacak saç aksesuarları, takı ve çanta tasarımı gibi bir çok eğlenceli atölye çalışmalarıyla One Love Festival 14, bu yılın da en iyi şehir festivali olacak.

 

One Love Festival 14 telefonlara iniyor!

One Love Festival 14’ün detaylı sahne programları, 4 Haziran Perşembe günü online olacak www.oneloveistanbul.com sitesinde festivalcilerle paylaşılacak. Ayrıca festival haftasında bu sene ilk defa festivalcilerle buluşacak One Love Festival mobil uygulaması, İOS ve Android sistemleriyle uyumlu olan akıllı telefonlara indirilebilecek. One Love Festival mobil uygulamasını cep telefonlarına indirecek festivalciler, festival alanında uygulamayı onaylatarak birbirinden eğlenceli oyunlar oynayıp sürpriz hediyeler kazanabilecek. Kendi sanatçı programını sosyal medyada paylaşan One Love Festival mobil uygulaması kullanıcıları ise sahne alan sanatçılarla tanışma imkanı yakalayacak.

 

Festivalcilere Özel Yol Haritası

Festivalcilerin Lifepark’ta gerçekleşecek olan One Love Festival 14’e kolaylıkla ulaşabilecekleri imkanlar da düşünüldü. Festivalin her iki gününde de One Love Festival araçları, Hacıosman Metro Durağı ile Lifepark arasında ring seferler düzenleyecek. 13-14 Haziran’da aynı noktadan saat 13:45- 23:45 saatleri arasında devam edecek olan, tek yönü 5 TL ücretli araçlara ek olarak festival dönüşünde, 23:00- 01:00 saatleri arasında 10 TL ücretli Lifepark’tan Zincirlikuyu’ya gidecek ek ulaşım araçları olacak.

 

Biletler yeni fiyatlarıyla satışta…

One Love Festival 14 biletleri, 4 Haziran Perşembe günü itibariyle normal dönem fiyatıyla satışta olacak. Tek kişilik günlük biletler 90 TL, tek kişilik kombine biletler 145 TL, Buddy Pack günlük biletler 155 TL, Buddy Pack kombine biletler ise 255 TL olarak satılacak. One Love Festival kapısında bilet almak isteyen festivalciler için tek günlük bilet fiyatı 90 TL iken, kombine biletler 145 TL’den satışa sunulacak. Festivalin ilgi gören Buddy Pack bilet alternatifi ise kapı satışında yer almayacak.

 

1. Gün: (13 Haziran 2015 – Cumartesi )

Love

James Blake – Metronomy – Hot Chip – Sattas – Kim Ki O – Palmiyeler

Union

Everything Everything – Fink – Sapan – Biz – The Away Days – Adamlar

Into The Woods

Darren Roach– Dayko & Jamiryo – Ahmet Şendil – Unus Emre – Deniz Kabu – Sevil Soylu

 

2. Gün: (14 Haziran 2015 – Pazar)

Love

Tom Odell – Little Dragon – Austra – Ceylan Ertem – 123 – Norrda

Union

Julian Casablancas+The Voidz – José González – The Ringo Jets – Can Güngör – Barış Demirel

Into The Woods

Slow Hands– Loulou Players – Cem Salman – Ali Murat Karakuş – Batu Çelik

Gündem

Küfür Eden İnsanlar Daha Dürüst Oluyorlar

Published

on

Yapılan bir araştırmaya göre küfür eden insanların daha dürüst ve ikna edici olduğu ortaya çıktı.

Günlük hayatta ‘sövmek’ veyahut bir savunma mekanizması olarak kullanmak nahoş bir alışkanlık olarak bilinir. Ancak yapılan araştırmalar daha ‘renkli’ bir dil kullanmanın bir takım yararlarının olduğunu ortaya koydu. Küfür etmek, yalnızca akıl ve fiziki sıhhatimize yardımcı olmuyor bu arada diğerleriyle konuşmalarımızı pozitif etkiliyor. Hem de ilmi çalışmalara göre bir zeka göstergesi de sayılan küfür, ağrıya dayanıklılığı dahi artırıyor.

 

CNN Türk’ün Huffingtonpost.com’dan derlediği habere göre, küfür etmek müdafaa ettiğiniz bir savın etkinliğini ve ikna ediciliğini  artırıyor. Bunun yanında küfür etmek bir konu ile ilgili nasıl hissettiğinizi ayrıntılı izahınızı veya fiziksel dövüşe girmeden anlatmanızı da sağlıyor.

Yapılan çalışmalara göre söven insanların sıklıkla daha az yalan söyleyen ve daha yüksek ahlaki standartlara sahip insanlar olduğunu gösteriyor.

 

 

Araştırmacılar yaptıkları araştırmada katılımcıların küfür kullanımını inceledi ve kişinin doğruluğunu belirlemek için kontrol sualleri soran bir grup değerlendirmeden oluşan bir yalan ölçeği yapmalarını sağladılar. Çalışma küfür edenlerle dürüstlük düzeyleri arasında direk ilişki tespit ettiler.

“Küfür etmek ağrıya olan dayanıklılığınızı artırır”

Parmağımızı çarptığımızda bir iki sayıp küfretme işe yarıyorsa, bunun bir sebebi var. 2011’de yayınlanan bir çalışmaya göre, sövme ağrıya dayanabilme yeteneğinizi artırabilir. Time’ın yer verdiği yazıda araştırmacılar küfretmenin vücuttaki, morfin gibi ilaçların yatıştırma tesirine benzeyen, tabii, ağrı kesici kimyevilerin salgısını harekete geçirdiğini iddia etti.

“Küfür zeka göstergesidir”

Çalışmalar tabu kabul edilen kelimeleri akıcı kullanmanın genelden daha geniş bir söz dağarcığına işaret ettiğini gösterdi. Sövme üzerinde çalışan araştırmacılar alışkanlığın daha yüksek IQ düzeyine bağlı olabileceğini de ilave etti.

Continue Reading

Haber

Hey! Douglas ile Disko Ritimleri Babylon’da

Published

on

Türkiye müziğini disko ritimleriyle yeniden harmanlayan Hey! Douglas, 10 Kasım Cuma gecesi saat 23.00’da -S-World Bir Dünya Konser sponsorluğunda Babylon’da.

Son zamanların başarılı solo projelerinden Hey! Douglas’ın 70’li yılların psikedelik, funk ve soul şarkılarını yine 70’lerin disko ritimleri ile harmanlıyor.

BABYLON PROGRAMI

Tarih Etkinlik
10 Kasım 2017 Cuma Hey! Douglas -S-World Bir Dünya Konser
11 Kasım 2017 Cumartesi 27. Akbank Jazz Festivali: Kenan Doğulu ”İhtimaller”
12 Kasım 2017 Pazar 27. Akbank Jazz Festivali: Social Inclusion Band
13 Kasım 2017 Pazartesi 27. Akbank Jazz Festivali: Howe Gelb Piano Trio
14 Kasım 2017 Salı 27. Akbank Jazz Festivali: Quincy Jones Presents: Alfredo Rodriguez Trio
15 Kasım 2017 Çarşamba 27. Akbank Caz Festivali: Mark Guiliana Jazz Quartet
16 Kasım 2017 Perşembe 27. Akbank Jazz Festivali: ALA.NI
17 Kasım 2017 Cuma 27. Akbank Jazz Festivali: Ephemerals
17 Kasım 2017 Cuma 27. Akbank Jazz Festivali: Midnight Session: DJ Nomad (Africaine 808)
18 Kasım 2017 Cumartesi 27. Akbank Jazz Festivali: Mop Mop Feat. Anthony Joseph
18 Kasım 2017 Cumartesi 27. Akbank Jazz Festivali: Midnight Session: DJ Style-ist
22 Kasım 2017 Çarşamba Ağaçkakan
23 Kasım 2017 Perşembe XXF Very Very French Festival: Amadou & Mariam
24 Kasım 2017 Cuma XXF Very Very French Festival: Kartell
24 Kasım 2017 Cuma XXF Very Very French Festival: Cézaire
25 Kasım 2017 Cumartesi XXF Very Very French Festival: Erik Truffaz
28 Kasım 2017 Salı Nilipek.
29 Kasım 2017 Çarşamba Michelle Gurevich / Ön Grup: Twin Sons
30 Kasım 2017 Perşembe XXF Very Very French Festival: Vincent Peirani
1 Aralık 2017 Cuma Oldies But Goldies
2 Aralık 2017 Cumartesi XXF Very Very French Festival: Amine Edge & Dance
6 Aralık 2017 Çarşamba XXF Very Very French Festival: Aquaserge
6 Aralık 2017 Çarşamba XXF Very Very French Festival: Juniore
7 Aralık 2017 Perşembe Kardeş Türküler
8 Aralık 2017 Cuma DJ Hell – Midnight Session
9 Aralık 2017 Cumartesi GusGus (Live) -S-World Bir Dünya Konser
13 Aralık 2017 Çarşamba Vega
14 Aralık 2017 Perşembe Kalben -S-World Bir Dünya Konser
16 Aralık 2017 Cumartesi Omar Souleyman / Nusaibin – Midnight Session
20 Aralık 2017 Çarşamba Adamlar
22 Aralık 2017 Cuma Shantel – Midnight Session
12 Ocak 2018 Cuma Ezhel
22 Şubat 2018 Perşembe Ghostpoet
24 Şubat 2018 Cumartesi Weval
9 Mart 2018 Cuma Stavroz
10 Mart 2018 Cumartesi Stavroz

Biletler, Mobilet iOS ve Android uygulamaları ile mobilet.com üzerinden ve Babylon Gişe’den satın alınabiliyor.

Continue Reading

Haber

Efsanevi progresif rock grubu Camel İstanbul’da!

Published

on

Efsanevi progresif rock grubu Camel 23 Mayıs’ta Zorlu PSM’de sahne alacak!

Dünyanın her köşesinde saygı grupları tarafından şarkıları tekrar tekrar çalınan, Opeth ve Porcupine Tree grupları tarafından en büyük ilham kaynağı olarak gösterilen Camel, 23 Mayıs’ta unutulmaz bir performans için Zorlu PSM’de olacak. Konserin biletleri bugün itibariyle, zorlupsm.com, biletix.com ve Zorlu PSM ana gişesi üzerinden satışta!

https://www.youtube.com/watch?v=NmSzIuyWDxs

1971’de kurulan progresif rock grubu Camel, Andrew Latimer’in öncülüğünde, 14 stüdyo albümü, 14 single, çok sayıda derleme ve canlı albüm yayınladı. Caz, klasik müzik, barok müzik, blues ve elektronik müziği bir araya getiren topluluk, yıllar içinde kült seviyesine erişti ve kendine sadık bir hayran kitlesi yaratmayı başardı. Başlangıçta Andrew Latimer, davulcu Andy Ward ve basçı Doug Ferguson’dan oluşan ve The Brew adıyla kurulan grup, ilk olarak Phillip Goodhand-Tait’in arkasında çaldıkları “I Think I’ll Write a Song” albümünü çıkardı. Piyanist Peter Bardens’ın gruba katılmasıyla Camel adını alan dörtlünün kendi adını taşıyan ilk albümü 1972 yılında yayınlandı.

Mirage albümünden bugüne…

Camel 1974 yılında daha sonra onları gelmiş geçmiş en iyi progresif rock listelerinde üst sıralara taşıyacak olan Mirage albümünü yayınladı. Mirage’ın yayınlanmasının ardından Amerika’da 3 aylık bir turneye çıkan topluluk, üçüncü albümlerini Paul Gallico’nun romanından ilham alarak “The Snow Goose” adıyla 1974 yılında piyasaya sürdü. İngiltere müzik listelerinde ilk 30’a giren albüm, senfonik rock için bir başyapıt olarak kabul edildi ve müzik basınından büyük övgüler aldı.

1979’daki “I Can See Your House From Here” albümünün ardından 1981’de Nude, 1982’de The Single Factor ve 1984’te Stationery Traveler’ı yayınlayan Camel, Latimer’in Amerika taşınması ile 1991 yılına kadar müzik hayatına ara verdi. Kurulduğu günden bu yana grubun tek daimi üyesi olan Latimer, 1991 yılında Camel Productions’ı kurdu ve “Dust and Dreams”ı kendini özleyen hayranlarına armağan etti.

1996’da “Harbor of Tears”, 1999’da “Rajaz” ve 2002’de “A Nod and a Wink”ı çıkaran Latimer, derleme albümlerini “Rainbows End: An Anthology 1973-1985” ismiyle 2010’da yayınladı ve bunu takiben 2013’de “The Snow Goose” un yeni kaydı müzikseverler ile buluştu.

Anrew Latimer liderliğindeki efsanevi İngiliz progresif rock grubu Camel, hafızalardan kolay kolay silinmeyecek bir gece için 23 Mayıs Çarşamba akşamı Zorlu PSM’de olacak.

Tarih: 23 Mayıs, Çarşamba

Yer: Zorlu PSM, Ana Tiyatro

Bilet fiyatları: Ön satış: 1. Kategori 205 TL / 2. Kategori 185 TL / 3. Kategori 155 TL / 4. Kategori 120 TL / 5. Kategori 95 TL Genel satış: 1. Kategori 225 TL / 2. Kategori 205 TL / 3. Kategori 170 TL / 4. Kategori 135 TL / 5. Kategori 105 TL

Continue Reading

Trending