Connect with us

Gündem

Milli sporcu Kenan Sofuoğlu’nun 4kg lık yarış elbisesi THY ye ağır geldi

Published

on

Milli Sporcumuz ve bir çok şampiyonluğa imza atan Kenan Sofuoğlu yarı yılda bırakıldı.

Bu güne kadar ülkemize bir çok defa kupa ile dönen ama hiçbir zaman beklediği ilgiyi yakalayamayan ünlü yarışçı Kenan Sofuoğlu THY’ye resmen kin kustu. Sponsorluk tercihlerini eleştiren ve gerekli desteği göremediğini söyleyen Sofuoğlu Facebook üzerinden bir yazı paylaştı;

Kenan SOFUĞLU 2014 yarış sezonu ilk testleri icin bu cumartesi Portekiz e gidiyor. Bu testlerde kullanacağı yarış elbisesi üretildiği ülke Pakistandaki resmi tatil sebebiyle posta ile yetişemeyeceğinden THY den yardım istendi. Bir hafta boyunca arayıp ulaşmadık THY yetkilisi kalmamasına rağmen ne yazıkki THY en üst yetkilileri dahil hiçkimse bu konuda kendisine yardımcı olmadı. 

Kenan Sofuoglu-redbull

” Türkiye nin üç kez dünya şampiyonu olmuş milli sporcusu olarak THY ye karşı bir kırgınlığım zaten vardı. 2010 sezonunda Honda ile kazandığım dünya Şampiyonası’ndan sonra Honda THY ye bir mektup yollamıştı. Mektupta Türk sporcu Kenan Sofuoğlu’nun dünyadaki en büyük yeteneklerden biri olduğu ve dünyanın en büyük organizasyonlarında yarışabilmesi için gereken tek şeyin bir sponsor desteği olduğu belirtilmişti. En başta bu mektup benim için bir gurur kaynağıydı. Dünyanın en büyük motosiklet firması yeteneklerimi görmüş ve benden övgüyle bahsediyordu. Ancak THY den gelen cevap benim için bir hayalkırıklıydı. Aynı dönemde THY Avrupa’daki en zengin futbol kulüplerine sponsorluk yaparken kendi ülkesinin milli sporcusunu görmezden geliyordu. Çok şükür ki o dönemde başbakanım ve spor bakanımın bana verdikleri şahsi destekle hala Türkiyemizi temsil edebiliyorum. ”
“2012 sezonunda Portekiz’de şampiyonluğumu ilan ettigimde THY nin tarifeli uçağı ile dönerken uçakta yolcu olacağımı öğrenen uçuş ekibi beni ekonomi klas yerine daha müsait durumdaki business klasta ağırlayıp rahat ettirmek istemeleri THY yetkilileri tarafından engellenmişti.”
“THY yaptığı reklamlar ve sponsorluk anlaşmaları gibi milyonlarca dolarlık bütçe ayrılan faaliyetlerde Türkiye’nin kaynaklarını yabancı sporcular ve takımlara harcarken ülkemizin geleceği gençlerimizin hakkını yemektedir. Ne şahsım ne yetiştirdiğim genç sporcular nede başka bir spor dalından hiçbir genç bu milletin kaynaklarıyla kurulmuş en büyük kurumu THY den bir destek görmedikleri gibi bu genç sporculara müsabakalar için yaptıkları seyahatlerde hiç bir kolaylık gösterilmemiştir. Bu gençler yeteneklerini uluslararası alanlarda sergileyip birer yıldız sporcu olabilmek için çoğu zaman bir uçak biletine muhtaçken THY nin golf gibi bir dalda bir yabancıyı milyon dolarlar vererek Boğaz’da bir atış yapması için getirmesi oldukça manidardır. Türk halkının yazılı ve görsel basından izlediği reklam ve haberlerin perde arkasındaki gerçekler bunlardır.”
“Sonuç olarak bende her Türk gibi ülkemi milletimi bayrağımı ve kendi degerlerini seven ve tercih eden bir vatandaşım. Ancak THY nin bu tavrından rahatsızlığımı herkesin bilmesini isterim.

Continue Reading

Gündem

Küfür Eden İnsanlar Daha Dürüst Oluyorlar

Published

on

Yapılan bir araştırmaya göre küfür eden insanların daha dürüst ve ikna edici olduğu ortaya çıktı.

Günlük hayatta ‘sövmek’ veyahut bir savunma mekanizması olarak kullanmak nahoş bir alışkanlık olarak bilinir. Ancak yapılan araştırmalar daha ‘renkli’ bir dil kullanmanın bir takım yararlarının olduğunu ortaya koydu. Küfür etmek, yalnızca akıl ve fiziki sıhhatimize yardımcı olmuyor bu arada diğerleriyle konuşmalarımızı pozitif etkiliyor. Hem de ilmi çalışmalara göre bir zeka göstergesi de sayılan küfür, ağrıya dayanıklılığı dahi artırıyor.

 

CNN Türk’ün Huffingtonpost.com’dan derlediği habere göre, küfür etmek müdafaa ettiğiniz bir savın etkinliğini ve ikna ediciliğini  artırıyor. Bunun yanında küfür etmek bir konu ile ilgili nasıl hissettiğinizi ayrıntılı izahınızı veya fiziksel dövüşe girmeden anlatmanızı da sağlıyor.

Yapılan çalışmalara göre söven insanların sıklıkla daha az yalan söyleyen ve daha yüksek ahlaki standartlara sahip insanlar olduğunu gösteriyor.

 

 

Araştırmacılar yaptıkları araştırmada katılımcıların küfür kullanımını inceledi ve kişinin doğruluğunu belirlemek için kontrol sualleri soran bir grup değerlendirmeden oluşan bir yalan ölçeği yapmalarını sağladılar. Çalışma küfür edenlerle dürüstlük düzeyleri arasında direk ilişki tespit ettiler.

“Küfür etmek ağrıya olan dayanıklılığınızı artırır”

Parmağımızı çarptığımızda bir iki sayıp küfretme işe yarıyorsa, bunun bir sebebi var. 2011’de yayınlanan bir çalışmaya göre, sövme ağrıya dayanabilme yeteneğinizi artırabilir. Time’ın yer verdiği yazıda araştırmacılar küfretmenin vücuttaki, morfin gibi ilaçların yatıştırma tesirine benzeyen, tabii, ağrı kesici kimyevilerin salgısını harekete geçirdiğini iddia etti.

“Küfür zeka göstergesidir”

Çalışmalar tabu kabul edilen kelimeleri akıcı kullanmanın genelden daha geniş bir söz dağarcığına işaret ettiğini gösterdi. Sövme üzerinde çalışan araştırmacılar alışkanlığın daha yüksek IQ düzeyine bağlı olabileceğini de ilave etti.


Continue Reading

Drug

Sarhoşken, Danimarka’dan Grönland’i istedi

Published

on

Sarhoş bir Amerikalı genç, hayali olan Grönland’ı kendisine vermeleri için Danimarka devletine bir e-mail yollamış.

Aldığı yanıt ise genci oldukça şaşırtmış durumda.. 23 yaşında olan genç adam, sarhoş olunca, bir hayalini gerçekleştirmek için şart olan cesareti buldu ve harekete geçti. İstediği şey ise biraz büyüktü: “Grönland!”

GRÖNLAND’I İSTEMİŞ

Türkiye gazetesinin aktardığı habere göre, “Romu biraz fazla kaçırdığımda dünya ellerimin arasındaymış gibi hissediyorum” diyen Joe isimli kişi, Grönland’ın kendisinin olmasını arzuluyordu fakat satın almasının olanaksız olduğunu fark etti. “Arzuladığım o uçsuz bucaksız toprakları satın almak için on yıllar süresince para biriktirmem gerekirdi fakat ben bunun önümüzdeki birkaç saat içinde olmasını istiyordum” diyen gencin aklına gelen fikir ise oldukça garipti.

“GRÖNLAND’I KULLANIYOR MUSUNUZ?”

İçkiye devam ettikçe aklına gelen bu enteresan fikri uygulayacak kadar cesaretlenen Joe, Danimarka’nın egemenliğinde bulunan Grönland’a sahip olabilmek için Danimarka devletine bir mail atmaya karar verdi. Mailin konu bölümüne ise “Grönland’ı kullanıyor musunuz?” yazdı.

KİMİ OYUNLARINI VE MECMUALARINI ÖNERİ ETMİŞ

Joe mailinde, arkadaşıyla birlikte bir ülkeye sahip olmak istediklerini, böyle bir ölçekte idare deneyimleri olmasa da AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’de kimi şirketleri denetlediğini, arkadaşıyla beraber Grönland’ı yönetebileceklerini söyledi. Danimarka halkını kaygı etmesi gereken bir şey olmadığını, aslında onlara iyilik yaptığını, şayet önerinini kabul etmezlerse onlara bazı Xbox oyunlarını ve Rolling Stone mecmualarını verebileceğini de ilave etti. 2,166,086 kilometrekare arazi için minnettar olacağını söyleyen Joe, “Benimle bağlantıya geçmek isterseniz bu adresten geri dönüş yapabilirsiniz” diyerek iletinini bitirdi.

Sabah kendine geldiğinde attığı maili tamamiyle unuttuğunu söyleyen 23 yaşında olan adam, karşı taraftan yanıt gelene kadar da yaptığı şeyi anımsamamış dahi. Kendisine Danimarka hükümetinin resmi bir hesabından yanıt geldiğini gördüğünde ise korkuya kapılmış. “Acaba mapusa girer miyim, yasalara ters bir şey mi yaptım?” kaygısı ile iletiye tıkladığını söyleyen Joe, yazılanları görünce hem çok şaşırmış hem de oldukça deşarj olmuş.

“SANA GRÖNLAND’I VERMEMİZ OLANAKSIZ FAKAT…”

Danimarka’ya ait resmi bir hesaptan gelen e-mail, “Sevgili Joe, mailin için teşekkürler” diye başlayıp şöyle devam ediyordu: “Büyük hayallerden hoşlanıyoruz. Bir gün düşlerinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini hiçbir zaman bilemezsin ancak sana Grönland’ı vermemiz olanaksız. Yeniden de sorduğun için teşekkürler. Belki de işe küçükten başlamalısın. İşte Grönland’da, talebelere İngilizce öğretecek bir adam arayan bir iş. Belki bu işi yapabilirsin.” İletilerine iş duyurusu içeren bir link de ilave eden Danimarka hükümeti iletinini, “Sana, kendin için uygun bir ülke bulmakta bol talihler. Saygılarımızla.” diyerek bitirmiş. Mailin nihayetinde ise Danimarka Dışişleri Bakanlığı imzası varmış.

Continue Reading

Gündem

YouTube fenomeni Cem Korkmaz intihar etti!

Published

on

YouTube’da yayınlanan videolar ile tanınan ve Şahan Gökbakar’ın Recep İvedik 4 filminde de rol alan Cem Korkmaz, intihar etti.

Cem Korkmaz’ın ölüm haberi kısa sürede sosyal medyada yayılırken, Cem Yılmaz’ın ağabeyi Can Yılmaz tarafından da doğrulandı. Can Yılmaz, Twitter hesabı üzerinden yayınladığı mesajda “Sevgili Muhittin abimizin oğlu Cem Korkmaz’ın intihar haberi maalesef doğru. Allah rahmet eylesin. Yakınlarına sabır diliyorum.” ifadesini kullandı.

 

CEM KORKMAZ KİMDİR?

1987 Bursa doğumlu Cem Korkmaz, ilk ve orta öğretimini Bursa’da tamamladıktan sonra Bursa Devlet Tiyatrosu’nda tiyatro eğitimi aldı. Ünlü Youtuber, sunucu ve oyuncu kimliği  ile tanınan isim birçok filmde, dizide ve reklamda rol aldı.

Continue Reading

Trending