“Küçük Prens ve Felsefe” isimli kitap yayınlandı

“Küçük Prens” isimli kitabın nasıl bir felsefe haline geldiğini konu alarak yazılmış; Jean-Philippe Ravoux’un “Küçük Prens ve Felsefe” kitabı yayınlandı.

Dünya çapında en çok satan kitaplar listesinde yerini almış ve dünya edebiyat klasiği olmayı şimdiden garanti etmiş “Küçük Prens”in, bir felsefe öğretisi haline geldiği tartışılan bir durumdu. Bir çocuk edebiyatı sınıfına giren bu kitapla, filozoflar hiç ilgilenmemişti. 70 yıldır, 100’den fazla dile çevrilmiş ve kutsal kitaplar kadar satmış bu kitabı; ünlü Fransız felsefeci ve yazar Jean-Philippe Ravoux ele aldı. Ravoux, “Küçük Prens”i, Antik Çağ filozofu Descartes’ın eserleriyle karşılaştırarak inceledi. “Küçük Prens”in derin felsefi anlamlarının ortaya çıkarıldığı, “Küçük Prens ve Felsefe” kitabı, ülkemizde de, Asena Yalınız çevirisiyle Kafekültür Yayıncılık tarafından yayımlandı.

haberickitap

Written by Alper Burak Çan

30’a yakın yaşlarda, 9-6 yolları beyaz yaka emekçisi, her daim müzisyen; sanat aşığı bir kedisever. Herkes gibi lisans diplomalı, herkeste olması gerektiği kadar mücadeleci. Eşitliğe ve özgürlüğe aşık, aydınlık umutlu, karanlıkla kavgalı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara Katliamı anıtı için uluslararası yarışma düzenleniyor

Bilim adamları, beyne uyguladıkları manyetik alan ile tanrı inancını zayıflatıyor!