Connect with us

Sinema

Kim bu Ultron? Tanıyalım, Öğrenelim

Published

on

Avengers’ın yeni filminde karşımıza çıkan ve bütün ekibi bir güzel tokatlayacak olan “Ultron” karakteri kimdir, nedir?

Marvel yazarlarından Roy Thomas ve çizer John Buscema tarafından yaratılan Ultron karakteri ilk kez 1968 yılında karşımıza çıktı. Bu yıllardan itibaren defalarca kez Avengers ekibiyle savaşan ve her seferinde büyük hezimete uğrayan karakter yine her seferinde kendini güçlendirerek geri gelmiştir.

Peki Ulton’u Marvel evreninde kim yarattı?

Avengers üyelerinden biri olan Doktor Henry Pym ki siz onu “Antman” yada “Yellow Jacket” olarak da tanırsınız Ultron’u kendi beyin dalgalarını kullanarak yapay zeka sahibi yapmıştır.

Henry Pym’in zaman içerisinde de Ant-Man’den Yellow Hacket’e dönüşmesini sağlayan beyin dalgaları ve düşünceleri de aynen Ulton’da gerçekleşmiş ve onu kötü bir karaktere dönüştürmüştür.

Güçleri neler?

Ultron’un Henyr Pym’in zekasını alması onu süper zeki bir suçlu haline getirmiştir. Captain Amerika’dan daha güçlü bir çok kahramandan daha hızlı olan Ultron Avengers için her defasında büyük bir tehlike olmayı başarmıştır.

Avuç içlerinde Iron Man edasıyla yerleştirilmiş enerji ışınları bulunur ve hedefine yüksek hasar verebilir. Aynı zamanda hipnoz ve zihin kontrolü yetenekleri de vardır ki bu onun en tehlikeli yönlerinden biridir. Unutmadan ekleyelim Ultron’un bütün bedeni adamantiumdan yapılmıştır ve gövdesi uzun vadede kendi kendi tamir edebilir.

Ultron aynı zamanda Avengers ekibinin güçlü üyelerinden biri olan Vision’ın da yaratıcısıdır. Avengers’ı yok etmesi için yaratılan Vision daha sonra Avengers’a katılmıştır.

marvel-vision-cover

 

İlerleyen zamanda dünyayı ele geçiren Ultron kendi hükümdarlığını ilan eder. Bu durumu engellemek isteyen Wolverine ve Fantastik Dörtlü’nün üyelerinden Görünmez Kadın Susan geçmişe gider ve Henry Pym’i Ultron’u yaratmadan öldürürler. Olay her ne kadar başarılı olsada Marvel Evrenin de ve tabiki Avengers’ta büyük işler ypamış olan Henry Pym’in ölümü evreni daha büyük sorunlara itekler.

Avengers Filminde Ultron

Filmin yöentmenlik koltuğunda oturan Joss Whedon, Ultron’un yaratıcısı Henry Pym’e filmin senaryosunda yer vermek istemediğinden, Tony Stark tarafından yaratılacağını açıklamış buda Marvel hayranları tarafından büyük üzüntü ile karşılanmıştır.

Haber

Thor: Ragnarok’un Biletleri Ön Satışa Çıktı

Published

on

Yaklaşmakta olan İskandinav kıyametine hazır olun! Taika Waititi’nin yönetmenliğini üstlendiği serinin üçüncü filmi Thor: Ragnarok, 27 Ekim Cuma günü vizyona giriyor.

Asgard medeniyetinin yıkılmasını önlemeye çalışan Thor, eski müttefiki ve Yenilmezler ekibinden arkadaşı Hulk’la da ölümcül bir mücadeleye giriyor. Biletleri tüm Cinecity Sinemaları’nda ve www.cinecity.com.tr’de ön satışa çıkan Thor: Ragnarok için yerinizi şimdiden ayırtın. Marvel Sinematik Evreni, Thor serisinin üçüncü filminde, Asgard’ı kurtarmak adına zorlu bir mücadeleye giren Thor’un macerasını anlatıyor. Thor, evrenin diğer tarafında, kudretli çekici olmadan hapis kalmıştır. Güçlü yeni tehdit, acımasız Hela’nın yol açacağı kıyameti (Ragnarok), kendi dünyasının yok oluşunu ve Asgard medeniyetinin yıkılmasını önlemek için Asgard’a dönmek üzere, kendini zamana karşı yarışırken bulur. Ama önce, eski müttefiki ve Yenilmezler ekibinden arkadaşı Hulk’la kendisini karşı karşıya getiren ölümcül bir yarışmadan sağ çıkmalıdır.

Yönetmen koltuğunda Taika Waititi’nin oturduğu filmde, Thor’u bir kez daha Chris Hemsworth canlandırıyor. Tom Hiddleston (Loki), Cate Blanchett (Hela), Idris Elba (Heimdall), Mark Ruffalo (Bruce Banner / Hulk) ve Anthony Hopkins (Odin)’in yer aldığı film güçlü kadrosuyla dikkat çekiyor.

 

Continue Reading

Haber

İstanbul’un Kedileri Belgesel Oldu!

Published

on

Ceyda Torun’un yönetmenliğini yaptığı, İstanbul’daki kedileri anlatan Kedi isimli belgesel 9 Haziran tarihinde izleyici ile buluşacak!

Dünyanın en kalabalık ve hareketli şehirlerinden biri olan İstanbul’da; “sıradan kedilerin, sıradışı hayatlarına” eğiliyor Kedi belgeseli. Ceyda Torun yönetmenliğindeki yapım, Başka Sinema etiketiyle dağıtıma girecek.

“Eleştirmenler ve seyirciler hemfikir, siz İstanbul’un kedilerine aşık olurken, bir aile filmi olan KEDİ de kalbinizde ve evinizde bir yer edinecek.” sözleriyle kendini anlatan bu eşsiz yapımın fragmanı ise şu şekilde:

Continue Reading

Haber

Ünlü Film Karakterlerinin Kıyafetleri Sıradan Birine Giydirilse Nasıl Olurdu?

Published

on

Kültleşmiş film kostümleri sıradan birine giydirilirse sizce neye benzerdi?

İtalyan sanatçı Daniel Cuello bu merakını bastırmak adına esprili bir o kadar da bizim büyük beğenimizi kazanan bir projeye dönüştürmüş. Yaşlı, göbekli ve kırmızı burunlu karakterimiz, Black Swan’dan Fight Club’a pek sevilen filmden kostümler giydirilerek karşımıza çıkıyor. Peki ya siz en çok hangi karakteri beğendiniz?

Back To The Future- Marty McFly

Breakfast At Tiffany’s- Holly Golightly

The Big Lebowski – Dude

The Silence of the Lambs – Hannibal

The Royal Tenenbaums – Chas Tenenbaum

Fight Club – Tyler Durden

Black Swan – Nina

Her – Theodore

Continue Reading

Trending