Justice League’de, Batman’in Giyeceği Taktik Zırh Duyuruldu: Nite Owl Mu O?

Merakla beklenen Justice League’de, Batman’in filmin son sahnelerinde giyeceği kostüm tasarımı belli oldu!

Günümüze dek her Batman serisinin vazgeçilmezi olmayı başarmış yegane başlıklardan bir tanesi kuşkusuz ki süper kahramanımızın kostümüdür. Her yapımcının, yönetmenin ayrı ayrı dikkat ettiği ve şuana kadar bir çok farklı tasarımda gördüğümüz Batman kostümünün heyecanla beklendiği yeni mecrası ise 2017’de vizyona girecek olan Justice League…

Justice League’in kostüm tasarımcısı Michael Wilkinson; ComicBook’a verdiği röportajda ilgili kostümün detaylarından bahsediyor. Batman’in bu kostümünü filmin tamamı boyunca üzerinde görmeyeceğiz. Filmin son sahnelerine doğru aksiyonun arttığı olaylara “daha fazla enerji” katmak isteyecek olan Batman’in özel tasarımı olarak sadece son bölümde kahramanımızın üzerinde görebileceğiz.

batmantaktikzirhihaberic-sosyokultur
Batman’in Taktik Zırhı, Justice League

Kostümü incelediğimiz zaman alt kısmın klasik batman zırhından oluştuğunu söylemek mümkün. Fakat dikkat çeken en büyük özellik kostümün kafa kısmında görülüyor. Kulakların daha kısa olduğu ve gözlükvari bir eklentinin Batman’in gözlerini sardığını görüyoruz. Bu da ister istemez kostümün Nite Owl’dan esinlenildiği fikriyatını doğuruyor. Siz ne dersiniz?

Written by Alper Burak Çan

30’a yakın yaşlarda, 9-6 yolları beyaz yaka emekçisi, her daim müzisyen; sanat aşığı bir kedisever. Herkes gibi lisans diplomalı, herkeste olması gerektiği kadar mücadeleci. Eşitliğe ve özgürlüğe aşık, aydınlık umutlu, karanlıkla kavgalı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pablo Escobar’ın Oğlundan: Narcos’un 2. Sezonunda Yalan Yanlış Anlatılan Olaylar

Babylon’da Sezonun İlk Konserleri